Connect with us

Β ΕΘΝΙΚΗ

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Β’ Εθνικής, οι αγώνες και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας 94-91

ΑΕ. Κηφισιάς-Ένωση Ιλίου 73-77

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πεντέλη 95-61

Παπάγου-Αργοναύτης Ραφήνας 75-67

Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου 54-64

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-ΚΑΟ Κορίνθου 96-76

Ρεπό : Εθνικός Πειραιά

Αναλυτικά οι αγώνες:

ΑΕΝΚ-Ένωση Ιλίου 73-78

Διαιτητές: Στρέμπας, Κσλογριάς, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 14-17, 23-18, 18-14, 18-29
Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Ιωάννου 9, Μοσχοβίτης 19(2), Μακρυγιάννης 3(1), Πετροδημόπουλος 7, Χατζηνικόλας 15(1), Κουκάκης 12, Μιχαλάκης 4, Καρακώστας 4,Στεργίου, Μοίρας.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σπυρόπουλος 27(3), Γεροκώστας, Φουντάς 12(3), Πανουσόπουλος Θ. 3, Μπαρμπαρής 9, Δαρμής 3(1), Μπέλλας 5, Δουρουντούς 6, Τσιουμπρής 11, Πανουσόπουλος Κ., Παπανδρέου 2

Η Βαθμολογία

(σε 25 αγώνες)

1.Παπάγου* (20-3) 43

2.ΦΕΑ* (18-5) 41

3.Έσπερος Καλλιθέας* (15-8) 38

4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»* (14-9) 37

5.Πανελευσινιακός* (12-11) 35

6.Νέα Κηφισιά* (11-12) 34

7.ΝΕΟΛ* (11-12) 34

8.Ένωση Ιλίου* (11-12) 34

9.Εθνικός Πειραιά* (10-13) 33

10.Αργοναύτης Ραφήνας * (10-13) 33

11.Αχαγιά 82* (9-14) 32

12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-17) 31

13.Πεντέλη* (2-20) 24

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

2ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

ΑΣΕ Δούκα-ΟΦΗ ΑΝΑΒΟΛΗ

ΚΑΟ Μελισσίων-Άρης Νίκαιας ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΟΚ Χανιά-ΝΕ Μεγαρίδος 70-82

Ηλυσιακός-Μανδραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ

Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος 69-56

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Π. Φάληρο 91-84

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αιγάλεω 62-78

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος 69-56

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Ορφανός Ιορδ., Τζίμης

Δεκάλεπτα: 16-9, 17-16, 21-21, 15-14

Πρωτέας Βούλας (Τερζής, Σουλιώτης): Γάργαλης 10 (1), Δενδρινός 9 (3), Κυρίλης 20 (4), Σκορδάς 6, Ματσάγγος 14 (3), Βισνιέφσκι 4, Βλάχος 3 (1), Καραμαλέγκος 2, Τσακναρίδης 2, Κοπακάκης, Παπαδάκος

Πανιώνιος (Παντελάκης, Μαρούδης): Σκουλούδης, Ρουμελιώτης 2, Λάζαρης 13(1), Λυκογιάννης, Βασιλακάκης 8 (2), Μπένος 1, Λιαράκος, Μπελίτσης 7, Σκαρμούτσος, Τρύφωνας, Κολσούζογλου, Λυκογιάννης Θ.

ΕΦΑΟΖ – Π.Φάληρο 91-84

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Αναστασίου, Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα: 19-19, 40-39, 60-60, 91-84

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Μπιλάλης 3 (1), Βάρσος 15 (1), Μαγκουνής 29 (2), Κριζέας 10 (2), Καλαϊτζάκης 10 (1), Ροζακέας 2, Μέξης 14, Σταύρου, Ανδρεόπουλος 6, Χατζής

Π. Φάληρο (Γούναρης, Καμαριώτης): Καλάβριας, Λυτόπουλος 5, Σκόρδος 7 (1), Κομπιδέτας 25 (7), Αγγελόπουλος 7 (1), Σταθόπουλος 7 (1), Βλασσόπουλος 2, Καλιανιώτης 16, Μπολάτογλου 7 (1), Χαρούνι 8

Βαθμολογία

(σε 25 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (22-3) 47

2.Αιγάλεω (20-5) 45

3.Πρωτέας Βούλας (19-6) 44

4.ΕΦΑΟΖ  (18-7) 43

5.Χανιά (15-10) 40

6.Παλαιό Φάληρο (12-13) 37

7.Δούκας* (12-12) 36

8.Πανιώνιος (11-14) 36

9.Ηλυσιακός* (9-15) 33

10.ΟΦΗ* (9-15) 33

11.Άρης Νίκαιας* (9-15) 33

12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (6-19) 31

13.Μελίσσια* (5-19) 29

14.Μανδραϊκός* (5-19) 29

*Έχουν αγώνα λιγότερο

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ίκαροι Τρικάλων-Έσπερος Λαμίας 78-82

Πρωτέας Γρεβενών-Αίολος Τρικάλων 59-64

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 60-74

Μελίκη-Νίκη Βόλου 58-60

Δόξα Λευκάδας-Ερμής Σχηματαρίου 81-64

Τιτάνες Παλαμά-Αναγέννηση Καρδίτσας 83-72

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ολυμπιακός Βόλου 60-74

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 18-26, 25-41, 41-49, 60-74

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 11(1), Γυφτάκης 11(1), Καννής 15(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 12(1), Παππάς, Ψάλτου 11.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 21(5), Μουρατίδης 22(4), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος, Ίλτσογλου 4, Σταθούρος 9(3), Σιμάκης Παρασκευάς 12, Γουάμπα 6.

Δόξα Λευκάδας-Ερμής Σχηματαρίου 81-64

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-20, 41-38, 66-51, 81-64

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος 7(1), Αργυρός, Κοντούδης 9(1), Κατωπόδης 5(1), Βαγενάς 9(1), Κεραμάρης 6(1), Μάνα 2, Μάλφας 1, Κουρτίδης 29(4), Τζακόπουλος, Καραγιαννίδης 13, Λαζάρου.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Ανδρέου 3(1), Δουρούκης 3(1), Ζαρμακούπης 21(3), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 16, Βεσκούκης 9(1), Καρακωνσταντάκης 6(1), Χάλιος, Μπακέας 6(1), Ζουρμπάνος.

Πρωτέας Γρεβενών – Αίολος Τρικάλων 59-64

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 21-14, 30-27, 51-46, 59-64

Πρωτέας (Χασιώτης): Τζουβάρας 3(1), Γρίψιος 3, Κλωνάρας 11(3), Παπαδόπουλος 6, Σιπιτάνος 16(1), Κωνσταντίνου 9(3), Μπόζαρης 7(2), Μαλλιούρας 4, Κυρατζής.

Αίολος (Φόρος): Ζώρζος 1, Κολότσιος 8(2), Τσιγγενόπουλος, Μόσιαλος 10(1), Ιωάννου 4, Παππάς 8, Ψύρρας, Θέος 13(1), Δέσπος 20.

ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου  58-60

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Δημάδης-Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 15-23, 25-42, 38-48, 58-60

Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 15(1), Τζιοβάρας 12, Κυριακού 6(2), Καρκανιάς, Ρογγότης 5, Αμανατίδης 4, Αλευρίδης 5, Στοϊτσης 5(1), Ντόβας, Ιωάννου 6, Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης.

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 6, Μπουρδάνος 6, Ξενιτίδης 3(1), Τουτουτζόγλου, Ζησόπουλος 4, Κουτίνας 19(1), Ψιλοβίκος, Δελετζές, Καλλές 8, Σπανόπουλος 1, Λόλας 13, Ανδρεόγλου.

Τιτάνες Παλαμά-Αναγέννηση Καρδίτσας 83-72

Διαιτητές: Γερακίνης-Μαραμής-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 20-17, 41-37, 66-52, 83-72

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Αρχοντούλης 10, Φαλιακης 2, Μανδαλακης 36(2), Κρεμμύδας 9(2), Τσούμας Σ. 11(1), Σφακιανός 7(1), Τσούμας Γ. 4, Μάνος 4, Ξένος, Βλάχος

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Καλλιάρας 24, Αργύρης 5, Πάνταζής 5(1), Ψυχογιός 5(1), Αντωνίου 13(3), Αρκούδας 8, Γεωργαντζάς 12

Ίκαροι Τρικάλων-Έσπερος Λαμίας 78-82

Διαιτητές: Παζώλης-Μπουγλός Ι.-Γιαννούλης.

Δεκάλεπτα: 20-23, 42-48, 60-62, 78-82

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 19, Παπαχρήστος 20(2), Κατσαρές 11(1), Κάδρας 12, Μπουργανός 6(1), Αμβράζης 10, Τριανταφύλλου.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Τεπεζίδης 13(1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 16(1), Νέστορας 2, Φύκας 10, Ρούζιος 5(1), Αργύρης 5(1), Ευθυμίου 2, Λάππας 21

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου           43   20-3

2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι   42   19-4

3.Ίκαροι Τρικάλων     39 16-7

4.Έσπερος Λαμίας     38 15-8

5.Δόξα Λευκάδας      38                15-8

6.ΑΓΣ Ιωαννίνων        36 13-10

7.Νίκη Βόλου            35                 11-13

8.Πρωτέας Γρεβενών            32   9-14

9.Ολυμπιακός Βόλου            31   8-15

10.Αναγέννηση Καρδίτσας   31   8-15

11.ΣΚ Ιωάννινα          30                7-16

12.Τιτάνες Παλαμά   30 7-16

13.ΓΑΣ Μελίκης         25                2-21

Η τελευταία αγωνιστική (26η, 8/5)

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ικαροι Τρικάλων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πρωτέας Γρεβενών

Εσπερος Λαμίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης

ΣΚ Ιωάννινα-Δόξα Λευκάδας

Ερμής Σχηματαρίου-Τιτάνες Παλαμά

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Η επόμενη αγωνιστική

4ος όμιλος – 28η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης 73-90

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 52-77

Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Κομοτηνή 67-53

Μακεδονικός- ΚΑΟ Χαλκιδικής 79-39

ΜΕΝΤ-ΚΣ Γέφυρας 60-90

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Πανσερραϊκός 73-60

Ρεπό: Αίας Ευόσμου, ΑΟ Πολυγύρου

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΧΑΝΘ-Λεύκιππος 73-90

Διαιτητές: Κατωτιτίκιδης, Ντόνγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 24-21, 36-40, 56-62, 73-90

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 9(3), Επαμεινώνδας 5(1), Κυλαντωνίδης 3(1), Ζιάκκας 8(2), Ρουκουνάκης 3(1), Ιωαννίδης 14, Καραγιάννης, Σαρρής 9(3), Χιτικούδης, Παπαπασχάλης 10(2), Ιωάννου 12.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βοϊβατόπουλος-Δώδος): Μαραβέγας, Κατσαμούρης 8(2), Παλλάκης 2, Μακαρατζής 2, Τσίλογλου, Μαυρογιάννης 27(5), Δεληγιάννης 2, Μηντζαρίδης 2, Μανάκας 14, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 15(3), Χρήστου 18(2).

Αρετσού-Ευκαρπία 52-77

Διαιτητές: Θεοδώρου-Πράττος-Αγραφιώτης Γρ.

Δεκάλεπτα: 16-24, 28-45, 43-61, 52-77

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 10(3), Βαρίτης 4, Κυφωνίδης 8, Παπασάββογλου 2, Καπώνης 5(1), Μαυροχορίδης, Παπανικολάου 2, Βάννης 4, Παπαδόπουλος 9, Ντίαθ 8.

Ευκαρπία (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 11(3), Φόρογλου 10(2), Βρεττάς 24(2), Κράσης, Γκαβέζος 14(4), Μούμογλου, Βουρτζούμης 6(1), Κρίτσικας 10, Χαρτόπουλος 2.

Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Κομοτηνή  67-53

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 23-18, 39-25, 58-38, 67-53.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 6, Μητρόπουλος 4, Πλιούκας 5, Χρυσόπουλος 18(3), Φυλάκης 10(2), Γκέλιος 5, Καμαριώτης 12(2), Λογοθέτης 7, Βακάλης, Πεχλιβανίδης, Διαμαντίδης.

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κιατίπ 5(1), Φωτεινιάς, Μπορμπίδης 4, Περρής 15(3), Ζεκιριέ 3(1), Κάλτσος 4, Πεταλωτής, Κουτσοβασίλης 3(1), Ναλμπάντης 9(3), Μαλανδρής 10(2), Ρίννης.

Μακεδονικός-ΚΑΟΧ Ευρώπη 79-39

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 3, Αζίζης 9(1), Ρόπουτης 11(1), Βαρδής 3(1), Στόλης 9, Φωταρούδης 2, Κομμάτας 2, Φλιάτης Ι. 3, Φεστσόπουλος 4, Φλιάτης Γ. 14(1), Εμμανουηλίδης 9, Πτωχίδης 10(2).

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος):  Λάσκαρης 13(2), Παναγιωτόπουλος 2, Ράντονιτς 4, Φιλοξενίδης 16(1), Ματσίνος, Πούλος 2, Μαυρίδης, Γιαννόπουλος, Σταμπουλής 2, Νταρατάνας.

ΜΕΝΤ-Γέφυρα 60-90

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σαρακενίδης-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 13-16, 28-44, 42-63, 60-90

ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Φούρναρης, Ζεϊμπέκης 6, Ψευτογκάς 6(2), Ζωγράφος 6, Μιχαηλίδης 13(1), Αποστολίδης, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 7, Πασχαλίδης 13, Κάσουρας 9(2), Ντεμιρσά, Νεοχωρίτης.

Γέφυρα (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 5(1), Μπρόζος 3(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 4, Παπαδόπουλος 6(1), Χατζηκυριακίδης 18(4), Ανδρέου 16, Στράτος 3(1), Μπένας 12, Καλαϊτζίδης 3(1), Καλογιαννίδης 20(2), Σαμανδάρας.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Πανσερραϊκός 73-60

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π.

Δεκάλεπτα: 25-18, 48-34, 55-46, 73-60

Μαχητές (Χατζούλης): Γεωργίου 25(3), Ματενίδης 4, Πετράκης 8(2), Νώτης 16(1), Καραγιώργος 6(2), Κουτσοκώστας 6, Κόνσουλας 6, Μισαηλίδης 2, Μπάδης, Βαζούκης, Βαιντερλής, Παπασσάβογλου.

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 13(3), Ντίνος 4, Δατσιάδης 6(1), Γεωργιανός 14(2), Χριστοδούλου 6, Κεραμάρης 4(1), Ασημάκης 5, Μπίλιος 8(1), Χαρίτογλου, Παγωνίδης. 

Βαθμολογία

(σε 28 αγώνες)

1.ΚΣ Γέφυρας* + (20-4) 44

2.Αίας Ευόσμου* + (20-3) 43

3.Μακεδονικός* (17-8) 42

4.Λεύκιππος Ξάνθης * (17-7) 41

5.Μαχητές Πευκών* (17-7) 41

6.Ερμής Λαγκαδά* (16-8) 40

7.ΠΣ Ευκαρπίας * + (14-9) 37

8.Πανσερραϊκός* (12-13) 37

9.Πολύγυρος* (10-14) 34

10.ΧΑΝΘ* (10-14) 34

11.Κομοτηνή* (4-21) 29

12 Αρετσού Καλαμαριάς* ++ (6-16) 28

13.ΜΕΝΤ* (3-21) 27

14.ΚΑΟ Χαλκιδικής* + (1-22) 24

*Εχουν κάνει το ρεπό τους

+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 1/5)

ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας

Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μακεδονικός- ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΜΕΝΤ-ΚΣ Γέφυρας

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Αίας Ευόσμου, ΑΟ Πολυγύρου

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Β ΕΘΝΙΚΗ