Connect with us

ΜΠΑΣΚΕΤ

Τα αποτελέσματα των αγώνων για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Στα χθεσινά παιχνίδια για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΠΚ Νεάπολης-Μέγας Αλέξανδρος 78-60

Μαραθώνας-ΑΕΝ Κρήνης 67-40

Πύρρος Ευόσμου-ΕΟ Σταυρούπολης 41-65

Πρωταθλητές Πανοράματος-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 60-41

 Τα φύλλα αγώνα

Πρωταθλητές Πανοράματος-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 60-41

Δεκάλεπτα: 20-6, 31-13, 47-21, 60-41

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ.-Τζιοβανάκης

Πρωταθλητές Πανοράματος (Λαζάρου): Τσελεπίδης 9, Νακόπουλος, Μακαντάσης 12, Χατζηνικολάου 12, Μπαρζού 15(1), Μπαγκντασαριάν 7, Ιωαννίδης 4, Πάκας 1.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Κυρκόπουλος): Παπακώστας, Στουγιάννης 3, Βοργιαζίδης 5, Μήτσας 11(1), Γιαννούσης 2, Καρράς 2, Μιχαηλίδης, Κεφαλαδέλης 5, Βουδούρης 2, Σαμαράς 3(1), Χρηστίδης 2, Παπλωματάς 6.

Πύρρος Ευόσμου-ΕΟ Σταυρούπολης 41-65

Δεκάλεπτα: 5-14, 18-28, 31-44, 41-65

Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Μιχέλη

Πύρρος Ευόσμου (Γερακούδης): Διαμαντής 16, Ξανθόπουλος 11(3), Τορουνίδης 3(1), Παπαδόπουλος 3(1), Τουμπαρίδης 8, Μπασιάκος, Σιώκατας.

ΕΟ Σταυρούπολης (Χατζηχαραλαμπίδης): Λογγινίδης 4, Σταμάτης 4, Κωδωνάς Δ. 4, Βατακίδης 2, Γκάτζογλου 10, Χατζηαθανασίου 8, Φουτσιτζής 6, Παπαδόπουλος 16(2), Στοϊλας 6, Κωδωνάς 2, Νατσιόπουλος 2, Τσαρτσίδης 1.

 

Μαραθώνας-ΑΕ Νέας Κρήνης 67-40

Δεκάλεπτα: 11-9, 41-20, 52-32, 67-40

Διαιτητές: Ντόντης-Ευαγγελόπουλος

Μαραθώνας (Σκανδάλης): Λεμοντζής 10(1), Μιχαλόπουλος 18(5), Πολύζος 8(1), Χρυσοβέργης 2, Αγάθος 4, Αρνίδης 5, Αποστόλου 11(1), Παναγιωτόπουλος, Μαργαρίτης 6(2), Κουλίνας, Δήμας Αρ. 3.

ΑΕ Νέας Κρήνης (Σαμακοβλής): Γιωργάκης 2, Μπαρλάς 5(1), Νικολαιδης 1, Ιωάννου 8, Τοπαλάκης 9(1), Ρίμπας, Μάρτης, Γιομπλάκης, Τέντσος Θ. 3(1), Παντελίδης 4(1), Χαραλαμπίδης 8.

ΠΚ Νεάπολης-Μέγας Αλέξανδρος 78-60

Δεκάλεπτα: 21-15, 38-32, 48-45, 78-60

Διαιτητές: Κασούμης-Βλαδοβίτης

ΠΚ Νεάπολης (Τσαντάκης): Ιακωβίδης 2, Μείρος 2, Αλεξανδρίδης 9, Παπαβασιλείου 18(4), Χατζηστεφάνου 8(1), Παπαϊωάννου 5, Βουνάκης 16(4), Ταουκίδης 12, Γιαννούλης 6(2), Αλεξάνδρου.

Μέγας Αλέξανδρος (Βουλάλας-Βέκιου): Ζυγόρης 1, Ζωγράφος 6, Γεωργίου 8(1), Κωνσταντινίδης 6(1), Γιαχανατζής 18(5), Μαυρίδης 5, Σελεμίδης 13(2), Χαβαλές, Σαρρής 3(1), Σύρος.

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Α΄ ΦΑΣΗ     

 

Α1       ΑΣΤΕΡΕΣ ΑΣ-ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΑΣ     68-48

Α2       ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ ΑΣ     0-20(α.α.)

Α3       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ        61-43

Α4       Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛ.ΑΟ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ 59-55

Α5       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΝ.ΠΟΛΗΣ-ΝΕΜΕΣΙΣ ΘΕΣ       0-20(α.α.)

Α6       ΖΕΥΣ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΜΑΣ           67-100

Α7       ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓ.-ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΣΤΡΕΙΝΙΔΗΣ

Α8       ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛ. ΑΟ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ      65-76

Α9       ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΣΚ- ΔΑΙΔΑΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    67-59

Α10     ΑΤΡΟΜΗΤΡΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ  54-62

 

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 10/09/2022 έως 12/09/2022

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Β΄ ΦΑΣΗ     

 

Β1        ΖΕΦΥΡΟΣ 02-ΒΕΡΓΙΝΑ

Β2        ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ.ΕΑΣ-ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΚ          56-43

Β3        ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΟ 41-65

Β4        ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΣΚ-ΚΑΒΑΚΛΙΩΤΩΝ ΑΟ

Β5        ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ ΑΕ-ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΜΑΣ

Β6        ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ-ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛ(ΝΕΩΝ)

Β7        ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΑΔ.ΚΑΛ

Β8        ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ-ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΑΣ   55-67

Β9        Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛ.ΑΟ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΟΘ

Β10      ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ-ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ ΜΑΣ      74-55

Β11      ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΣ-ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧ.       71-62

Β12      ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΣΚ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ            69-67

Β13      ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΘ-ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ (ΝΕΩΝ) 42-71

Β14      ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΣ(ΝΕΩΝ)   70-60

Β15      ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ-ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΣ

Β16      ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤ.ΠΕΥΚΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝ.ΠΟΛ

Β17      ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝ

Β18      ΜΑΡΑΘΩΝ ΑΜΣ-ΑΕ Ν.ΚΡΗΝΗΣ         67-40

Β19      ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΓΑΣ

Β20      ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Α.Ο.-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡ.ΑΣ   20-0(α.α.)

Β21      ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΚΠΚ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ          78-60

Β22      ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (ΝΕΩΝ)

B23      ΑΕΤΟΙ ΠΟΛΙΧΝΗΣ-ΔΟΞΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ

B24      ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ

B25      ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ ΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔ.ΑΣ    45-94

B26      ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΑΣ-ΝΕΜΕΣΙΣ ΘΕΣ          0-20(α.α.)

B27      ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ (ΝΕΩΝ)-ΔΑΣΩ

B28      ΑΣΤΕΡΕΣ ΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ.           53-57

B29      ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ ΑΜΣ

B30      ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝ.ΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΣ      60-41

B31      ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ ΠΟ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓ.   20-0(α.α.)

B32      ΜΕΝΤ(ΝΕΩΝ)-Α7

 

Οι αγώνες της Β’ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 16/09/2022 έως 19/09/2022

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Γ΄ ΦΑΣΗ      

 

Γ1        ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΑΣ-Β6

Γ2        Β7-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ.

Γ3        ΝΕΜΕΣΙΣ ΘΕΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΣ

Γ4        Β24-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ.ΕΑΣ

Γ5        Β23-Β27

Γ6        ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΟ-ΜΑΡΑΘΩΝ ΑΜΣ

Γ7        Β17-Β9

Γ8        Β4-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΚΠΚ

Γ9        ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Α.Ο.-Β22

Γ10      ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝ.ΑΣ -Β29

Γ11      ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ-ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ ΠΟ

Γ12      Β1-ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΣΚ

Γ13      ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡ.ΑΣ

Γ14      Β16-Β15

Γ15      Β32- ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ (ΝΕΩΝ)

Γ16      Β5-Β19

 

Οι αγώνες της Γ’ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 20/09/2022 έως 10/10/2022

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Δ΄ ΦΑΣΗ     

 

Δ1        Γ14-Γ5

Δ2        Γ1-Γ16

Δ3        Γ8-Γ3

Δ4        Γ6-Γ4

Δ5        Γ12-Γ11

Δ6        Γ2-Γ13

Δ7        Γ10-Γ15

Δ8        Γ7-Γ9

 

Οι αγώνες της Δ’ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 11/10/2022 έως 31/10/2022

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ         

 

Π1       Δ3-Δ5

Π2       Δ2-Δ6

Π3       Δ4-Δ8

Π4       Δ1-Δ7

 

Οι αγώνες της ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 01/11/2022 έως 30/11/2022

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ     

 

Η1       Π2-Π3

Η2       Π1-Π4

 

Οι αγώνες της ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ Φάσης θα γίνουν στο διάστημα από 01/12/2022 έως 23/12/2022

 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 

Τ1        Η1-Η2

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ