Connect with us

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Τα αποτελέσματα στους χθεσινούς (4/12) αγώνες της ΟΧΕ

Δείτε τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στους αγώνες της Handball Premier (10η αγωνιστική), Β΄ Ανδρών (4η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική- πλέι οφ), Α2 Γυναικών (3η- 4η αγωνιστική), Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Ιωνικός Affidea- ΑΣΕ Δούκα 27-31
Ζαφειράκης Νάουσας- Φαίακας Κέρκυρας 30-27
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΑΕΣΧ Πυλαίας 28-27
HC Σαλαμίνα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 17-33

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)
Αρίων Πτολεμαϊδας- Κερκυραϊκός 26-33
Φέρωνας- Εκμάθηση 25-25
Αμφικτύονες- Ολυμπιακός Κερατσινίου (αναβλήθηκε)
Ιδομενέας Γαλατά- Δίας 10-0 (α.α.)
Honda Πανόραμα- Πανσερραϊκός 31-27
Καλλιθέας 21:00, Έσπερος Καλλιθέας- Πήγασος Κυψέλης
(Γερουλάνος- Γερουλάνος)

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική- πλέι οφ)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αναγέννηση Άρτας 33-29

ΓΑΣ Καματερού- Βέροια 2017 32-28

ΟΦΝ Ιωνίας- ΠΑΟΚ Mateco 17-15

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική πλέι άουτ)
ΑΟΔ Κορυδαλλού- Εθνικός Κοζάνης 29-23
Αθηναϊκός- Honda Πανόραμα 25-38

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Φίλιππος Βέροιας- Ορφέας Κατερίνης 43-20

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
ΕΑΧ Χανιά- Ολυμπιακός Κερατσινίου 14-33

ΓΑΣ Κιλκίς- Φοίβος Συκεών 22-28
Ξάνθης 18:00, Ασπίδα Ξάνθης- ΧΑΝΘ
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Βριλησσίων 20:00, ΕΣΝ Βριλήσσια- Πολυνίκης Ναυπλίου
(Καρυδάκης- Σπηλιωτάκος)

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Mάνος Λοίζος 15:30, Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic- Διομήδης Άργους
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Ανταλής)

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)
Άρτας 16:00, Άρτα Handball 2015- ΑΟΑ Καστοριάς
(Πήτας- Αγγελίδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, Απόλλων Σταυρούπολης- ΓΕ Δράμας
(Εφραιμίδης- Γκόγκας)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, Μακεδών- Αγριά Βόλου
(Εφραιμίδης- Παπούλιας)

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική- πλέι άουτ)
Προσοτσάνης 15:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Σαμαράς)

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Κλαδισού Χανίων 17:00, ΕΑΧ Χανιά- ΑΕΚ
(Μπαγάκη- Σαματά)

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Καματερού 14:15, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ακαδημία Πάτρας
(Δρακόπουλος- Ψύλλος)
Βύρωνα 15:00, Δόξα Βύρωνα- Πολυνίκης Ναυπλίου
(Μπράμου- Λεφάκης)
Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Ελπίδες Αμυνταίου
(Μαυρίδης- Λάσκαρης)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Βασιλικών 12:00, Ορφέας Σουρωτής- Απόλλων
(Γκόγκας- Σαχίνογλου)
Ιωαννίνων 13:00, ΑΟ Ιωαννίνων- ΑΟΑ Καστοριάς
(Πήτας- Αγγελίδης)

Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Δόξα Βύρωνα
(Τόλιος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος)

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα 1986- ΠΑΟΚ
(Τζαφερόπουλος- Τσιάνας, Μεϊμαρίδης)

Β’ Ανδρών (2η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 21:30, Άρης Θ.- Πανσερραϊκός
(Θεοδοσίου- Σαχίνογλου)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Handball Premier 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 27-31
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 6-7, 9-10, 10-12, 14-17 (Ημχ) 17-19,18-22, 20-24, 23-26, 26-29, 27-31
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Αϊβαλιώτης 3, Αργυράκης, Παπαδόπουλος, Ζαχάρης, Μπραουδάκης, Συγγάρης 1, Βασιλείου-Τσάφος 1, Χαντέλης 4, Μπούτος 7, Καραμασιώτης, Μαντζόπουλος, Χελιώτης, Λιόλιος 5, Χάλαρης 6, Μπαλάσκας, Λόλας
ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος 3, Παγιατής 1, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης 1, Τζανιδάκης, Νικολίνταης, Γερουλάνος 10, Αναστασίου, Ασλής, Πάνου 2, Ντούνης, Janca 1, Αποστολίδης 1, Κολλύρης, Στεφανίτσης 8
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Μπέτμαν Δίλεπτα: 8/7 Πέναλτι: 1/3-5/6

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 30-27
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-6, 6-9, 6-11, 9-11, 12-14 (Ημχ), 15-15, 18-17, 21-18, 24-19, 28-21, 30-27
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Κανιζάι 6, Πίτος 1, Θεοδωρόπουλος 9, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Πινακούδης, Τσάτσας 1, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Κρέξης, Δάιος, Μπόλας , Ραντίσεβιτς 2, Διδασκάλου 1, Ρότζιος 8, Τσαγκέρας 2
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Ελ Χαραγκαουί , Τσίλης 10 , Τζούλοβιτς 4, Κούλούρης 1, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κοσκινάς, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Καράνοβιτς 2, Γεωργαλής, Μάνιτς 3, Νάστος 1
Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαϊδης Δίλεπτα: 8/8 Πέναλτι: 3/3, 3/3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – HC ΣΑΛΑΜΙΝΑ 17-33
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-5, 4-8, 6-11, 9-13, 11-17 (ημχ.), 11-20, 13-21, 15-24, 15-27, 17-29, 17-33
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γ. Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς 5, Καραμπουρνιώτης 1, Παπαβασίλης 1, Μπούντιτς 3, Τερλέτσκι, Ρούσος 3, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 3, Δομπρής 8, Αραπακόπουλος 3, Μοντόρο 1, Τσορτέκης 2, Μιχαηλίδης, Οστρούτσκο 3
ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Χρ. Χριστοδούλου): Μπακαούκας 1, Κουτσόπουλος 4, Πετράκος 2, Τσαρπαλής, Μόρας, Χιώτης, Καρδάσης, Τρούλος 5, Κιτόπουλος, Τσομπανίδης 2, Βασιλόπουλος, Παπαδόπουλος, Σκυφτός, Χαραλάμπους 3, Γεωργακόπουλος
Διαιτητές: Τόλιος – Γιακαλής Δίλεπτα: 5-3 Πέναλτι: 3/5-3/3

Α1 Γυναικών

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 33-29
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-7, 9-8, 11-11, 15-14 (ημχ.), 19-15, 22-19, 24-20, 27-22, 30-24, 33-29
Πυλαία (Βακάλης): Κερλίδη 3, Ποιμενίδου 1, Τροχίδου 2, Κουκμίση 6, Τσιγαρίδα, Τσερέπη, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Κουκμίση Μ. 1, Κωστοπούλου 7, Αμπατζίδου, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου 5, Πετρίδου, Ζηνωνίδου 6
Αναγέννηση Άρτας: Ζούμπου, Μπαλάφα 2, Καλοϊδή 2, Σκάρα 8, Νούλα 4, Σπυριδοπούλου 2, Μούρνου 4, Καραμήτσου, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Παπακοσμά, Μάστακα 7, Σαϊντοβα.
Διαιτητές: Θεοδοσίου- Παπούλιας, Κόκκινες: 53:17 Τροχίδου, 59:24 Καλοιδή (αμφότερες τρεις δίλεπτες), Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/3-6/7

AOAOΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 29-23
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-3, 7-4, 10-7, 12-9, 16-11 (ημχ.), 19-15, 20-16, 20-17, 20-20, 24-21, 29-23
ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Πυρομάλλη, Σουάρες 7, Ν.Μαυρογεώργη, Καραγιάννη 2, Σίτογλου, Μπλάας, Δ.Μαυρογεώργη, Ζ.Μαυρογεώργη 5, Α.Σαββαλάκη 4, Μανδά 8, Δ.Σαββαλάκη 3, Ταβλαρίδη 3, Β.Παρέσογλου, Δ.Παρέσογλου, Αχλιαδιώτη
Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος): Στεφανίδου, Σουμτάκη, Αικ. Φλώρου, Αθ. Φλώρου 2, Β. Φλώρου 2, Καραγιαννίδου 5, Μ. Γκιάτα 4, Αθανασιάδου 2, Σ. Χατζησαββίδου 3, Καραδήμου Καραγιώργου, Π. Γκιάτα, Ασλανίδου, Ανεστάκη 2
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 4/4-2/2

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-ΒΕΡΟΙΑ 2017 32-28
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 8-7, 11-9, 14-12, 16-15 (Ημχ), 19-18, 20-20, 23-20, 25-24, 27-26, 32-28
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Βασιλείου Μ., Δαμάσκου 3, Καζάκη 5, Καραμάνου 5, Κούρτη 3, Φακίνου, Χριστοπούλου, Καραχάλιου, Χατζηαργυρού, Αλιφέρη 2, Ψαριώτη, Βασιλείου Α. 11, Σπυροπούλου , Ρούσσου 3, Καντζούρα,
ΒΕΡΟΙΑ 2017: Νάτσο 1, Καραμπατζάκη 1, Μαρτινόφσκα 2, Λύτρα 1, Ανδρονικίδου 4, Γεωργιάδου, Παπαδοπούλου, Νταβίντοβιτς 7, Κωνσταντινίδου 12, Πιτούλια
Διαιτητές: Βήτας-Σκλαβενίτης Δίλεπτα: 6/6 Πέναλτι: 5/5, 5/5

Στο 56.47 αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο προπονητής της Βέροιας 2017, Κωνσταντίνος Τούτσης για έντονη διαμαρτυρία. Στο 57.40 αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη και στη συνέχεια μπλέ κάρτα η αθλήτρια της Βέροιας 2017 Σάσκα Νταβίντοβιτς για εξύβριση. Το δελτίο της κρατήθηκε.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ 25-38
Τα πεντάλεπτα: 2-5, 3-8, 4-13, 7-16, 10-18, 13-22 (ημχ.), 13-23, 15-26, 15-30, 17-31, 20-35, 25-38
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δ. Τζουανόπουλος): Κοτσαμπουϊκίδου, Μακρόγλου, Σιαρβαρλή 4, Τζούρισιτς 8, Καββαδία, Κραουνάκη, Γάσπαρη 1, Κούρου, Βαρούχα, Στρούζου 1, Νούσια 6, Μάγκου 3, Παπαδημοπούλου 2, Δημοπούλου, Συκιωτάκη.
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Ε. Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμανή, Λιούκα 4, Εμμανουηλίδου 4, Γ. Παπαδοπούλου 3, Τσαρτσίου , Νταντίρα, Σαμολαδά 4, Αμανατίδου 1, Προκοπίδου 5, Ζενέλι 6, Καραβέλη 4, Κουλούρη 6, Α. Παπαδοπούλου 1.
Διαιτητές : Μερτινιάν-Αβράμης Δίλεπτα: 5-9 Πέναλτι: 3/5-1/3 Κόκκινη: 49:55 Νούσια (3 δίλεπτα)

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ- ΠΑΟΚ MATECO 17-15
Tα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-4, 4-6, 5-7, 7-10 (ημχ.), 10-10, 11-12, 13-13, 13-14, 14-15, 17-15
ΟΦΝΙ (Zιβούλοβιτς): Κεπεσίδου Μ. 1, Μανιά 5, Kοντοστεργίου 3, Ανδρίτσου 3, Κοτρώτσιου, Κολλύρη, Καρέλα 2, Μακρή, Φράγκου, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου Ν. 1, Διακογιάννη, Χαριτίδη 1, Μυλωνά, Μουρατίδου, Στουγιαννίδου 1
ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 6, Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Καγιούμοβα, Μπουράτο, Αμβροσιάδου, Τασέφσκα, Αργυροπούλου 2, Βέτκοβα, Σεβδίλη 2, Νίκολιτς 2, Καραχαρίδη, Γκλομπάρεβιτς 2, Βινιούκοβα 1.
Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης, Δίλεπτα: 3-8, Πέναλτι: 4/6-4/6

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΧΑΝΤΜΠΟΛ