Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Tα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα στη Γ΄ Εθνική (28/11)

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, με αγωνιστική δραστηριότητα και στους έξι ομίλους. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα 

Σάββατο 27/11/21

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Γλαύκος 81-71

Κυριακή 28/11/21

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης 79-64

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 85-80

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης 73-56

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 85-80               

Δεκάλεπτα: 20-25, 48-39, 64-55, 85-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Τσάτσης

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 3(1), Μπούσι 20(4), Πετρίδης, Πολίτης 2, Σαλάι 18(5), Περρωτής 23, Πέζος 6(1), Παναγόπουλος, Φραγγέας, Νάκης 13(1), Μπάκας.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 13(1), Βουρνάς 16, Γιαννικόπουλος 6, Θανόπουλος 13(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Μαναβόπουλος 6, Κάλλης 8(1), Αγγελακόπουλος 6(2), Θεοδωρόπουλος 2, Γοργότσης 4.

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης 73-56     

Διαιτητές: Γρίβα, Εφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-34, 58-40, 73-56

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Γιούπης, Φιλίππου): Γιαννούτσος 16(3), Μανωλόπουλος, Βεργανελάκης 8(2), Κεφαλάς 5, Ιατρόπουλος, Τσογγίδης-Τσονακίδης 5, Γκόβας 5(1), Καραγιάννης 11, Οικονομόπουλος 7, Χριστόπουλος, Ντούλες 13(3), Τσεκλένης 3(1).

Τρίπολη (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης 7(2), Μπάχα, Μαντίκος 6, Μπαλής 19(2), Σινανάι, Αγγουράς 5(1), Σακελλαράκος 11(3), Σταματόπουλος 6, Καρλής 2.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης 79-64  

Δεκάλεπτα: 19-21, 39-32, 52-50, 79-64

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Κωστής

Δίων Κυπαρισσίας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 20, Γιαννόπουλος Ηλ. 5(1), Α. Κλεφτάκης Θ., Καμαρινός 21(1), Τζαγισβίλι 8, Καραγιαννίδης 15(3), Πολιτόπουλος 10, Κλεφτάκης Δ., Γιαννόπουλος Χρ., Ευαγγελούλης.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιαδης 4, Μαϊστρέλης 8(2), Μπουραντάς 2, Γουμενάκης 5(1), Μπουμπάρης 23, Μανιαδής, Χριστοδούλου, Κουμάκης , Γιαννακόπουλος 2, Καραλής 20(3).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 9 (4-1)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 8 (3-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 8 (4-0)

4. ΓΣ Εργοτέλης 7 (3-1)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 7 (3-1)

6. ΣΔΥ Τρίπολης 6 (2-2)

7. ΑΟ Γλαύκος 6 (1-4)

8. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 6 (1-4)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 5 (1-3)

10. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 4-5/12)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

ΓΣ Εργοτέλης-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

ΑΟ Γλαύκος-Παναχαϊκή ΓΕ

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς -ΣΚ Καλαμάτα

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

2ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων 41-79

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 71-77

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας 79-82

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Δάφνης 70-79

ΓΣ Κορωπίου-Βούρειος ΑΟΛ (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας 79-82

Δεκάλεπτα 21-26, 37-41, 59-58, 79-82

Διαιτητές: Αργυρούδης, Τζαγκατζής

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης, Μπαγιώκας 6(2), Λαμπρινούδης, Λέγατος 7(1), Σφηκάκης 2, Αγγελίδης 9, Χατζηλάμπρου 5(1), Παπαγεωργίου 23(4), Τσίγκας 6, Διαμαντόπουλος, Καγιαμανίδης 17(3), Ντιφαντής 4.

Πορφύρας (Λειβάδης): Γεωργούλης19(3), Μπάρας 8(2), Γουρδουμιχαλάκης 2, Χατζόγλου 4, Σιδέρης, Τριανταφυλλίδης 8(1), Κυριακόπουλος 15(4), Κωνσταντίνου, Καλατσούλιας 3(1), Πουρνάρας 9, Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 10(2).

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 71-77

Δεκάλεπτα: 15-15, 42-39, 55-64, 71-77

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Χρόνης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 9, Θεοδώρου, Γκρινιάρης 15(2), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 29(5), Τσιριμώκος 12(4), Γκιζόγιαννης Σωκρ., Κιαπέκος 6, Κουβλής Κ., Κουβλής Σ..

Ίκαροι (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 17(3), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 12(4), Πέττας 18(3), Φιλίππου 2, Αγγελή 3(1), Μαλτέσιος 9, Τσαγκαράκης 16(2), Κουκουλάς, Πρωτούλης, Νικολαΐδης, Τσιμπιράκης.

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων 41-79             

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-35, 33-61, 41-79

Διαιτητές: Γεράνιος, Καψιώχας

Παπάδος (Καραμβάλης): Τζουραμάνης, Κομνηνός 3, Καμινέλλης 6(1), Αρχιμανδρίτης 8, Ζεστός 4, Μηλούσης 9(2), Κιουρτζίδης 8, Αφεντούλης 3.

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 3(1), Ανέστης 8, Θεοδωρίτσης 9(1), Λογοδότης 2, Μοτσενίγος 21(5), Παπαπέτρος 11(3), Δημάκος 3, Χριστόπουλος 10(3), Κουκουνιάς 10, Μπένος 2.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 10 (5-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 10 (5-0)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 9 (4-1)

4. Βούρειος ΑΟΛ 8 (4-0)

5. Τελεθριακός ΑΣ 6 (1-4)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 6 (1-4)

7. ΑΕ Πικερμίου 6 (1-4)

8. ΑΟΦ Πορφύρας 5 (1-3)

9. ΦΟ Βροντάδου 5 (0-5)

10. ΓΣ Κορωπίου 4 (1-2)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

ΑΟΦ Πορφύρας-Τελεθριακός ΑΣ

ΦΟ Βροντάδου-ΓΣ Κορωπίου

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟ Δάφνης-Βούρειος ΑΟΛ

3ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 53-94

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 68-76

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πεύκης 49-69

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 82-79 (παρ.)

ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Δικαίου Κω (20.30)

Ρεπό: ΚΑΠ

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 68-76

Δεκάλεπτα: 13-15, 35-34, 53-57, 68-76

Διαιτητές: Αναστασίου, Ραπτογιάννης

Πέρα (Χολέβας): Τασσόπουλος, Πρόγκας 6(1), Βλάχος 17(3), Σιδηρόπουλος, Κακαργιάς 5, Σπέντζος 12(1), Καράμπελας 14(4), Κοκορέλης, Δημητρίου 2, Θεοφανίδης,  Δαλαμπέκης, Κρανιάς 12.

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης, Παπαγεωργίου 4(1), Δέλλιος 7(1), Πασσαλίδης 4, Γιαμπάνης 16, Κωνσταντινάκος 6(2), Νικολαΐδης, Βασιλόπουλος 10(2), Κιούσης 9(2), Κολοφώτης 7(1), Κατσογιάννης 13(1), Παλουκάκος.

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 82-79 (παρ.)             

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 17-26, 30-47, 50-60, 72-72 (κ.α.), 82-79

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 21(4), Πασχαλίδης 7, Ανδρουλάκης 2, Αθανασιάδης, Δεμέναγας 12(2), Δημητριάδης 13, Μωραΐτης 12(4), Παπαδόπουλος, Αμπελάς, Παππάς 2, Φρίμας, Φωτόπουλος 13(3).

Τήρων (Μουστάκας): Μουστάκας 11(2), Φουστέλης, Μανιάτης 13(3), Βασιλόπουλος 9(3), Δεκαβάλλας, Καλεμτζάκης 22(6), Δανίας 15, Ζαχαριάδης, Καδηγιαννόπουλος 7, Βαρσάμης 2.

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 53-94

Δεκάλεπτα: 19-19, 30-43, 40-68, 53-94

Διαιτητές: Κιουλάφας, Τσιμινίδης

Ποσειδών (Νταλίπης): Χρονόπουλος 1, Γιανουκάκος , Πατουχέας 9, Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 12(1), Τουργέλης 2, Παπαγεωργίου 4, Τσαούσης , Ντιλής 1, Σακελλάρης 18(2), Λαμπρόπουλος 4, Ντερτιλής 2.

Νίκη (Ζώντος): Βάγιας 20(2),Πετρίδης 4, Γεωργακόπουλος, Σπανός, Τσελέντης 13(2), Τσιάτσιος, Κουνάς 16, Φραγκούλης 13(1), Μοσχόπουλος 7, Σεπουλής 2, Δέλλιος 16(2), Τσακίρης 3(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Πεύκης 12 (6-0)

2. ΑΟ Μυκόνου 10 (5-0)

3. ΚΑΠ 10 (4-2)

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 10 (4-2)

5. ΑΕ Δικαίου Κω 9 (3-3)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 9 (3-3)

7. ΑΣ Πέρα 9 (2-5)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 8 (2-4)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 6 (2-2)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 6 (0-6)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ ΠΕΡΑ

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων-ΑΟ Μυκόνου

ΑΕ Δικαίου Κω-ΚΑΠ

Ρεπό: ΑΟ Ερμιονίδας

4ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-Αμπελώνας 61-68

ΓΣ Σοφάδων-Αναγέννηση Λαμίας 79-62

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΑΟ Τρίκαλα 81-77 (παρ.)

Νίκαια Λάρισας-Αχέρων Καναλακίου 78-79

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αλμυρού 71-72

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων  10 (5-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα   9 (4-1)

3. ΓΣ Αλμυρού   9 (4-1)

4. ΓΣ Σοφάδων   8 (3-2)

5. Αμπελώνας   8 (3-2)

6. ΓΣ Αγριάς 7 (2-3)

7. Αχέρων Καναλακίου 7 (2-3)

8. ΓΕ Αγρινίου   6  (1-4)

9. Αναγέννηση Λαμίας  6 (1-4)

10. Νίκαια Λάρισας  5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Σοφάδων

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αγριάς

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αλμυρού

5ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς 62-67

ΑΟΚ Βέροιας-ΔΕΚΑ (19.00)

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι 86-66

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας 59-60

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας 76-66

Αναλυτικά οι αγώνες

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς  62-67

Δεκάλεπτα: 17-14, 27-29, 51-44, 62-67

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 7(1), Τζουβάρας 15(2), Βελισσαρίου 11(2), Χρυσανθάκης Χ. 6(2), Τασούδης 7(1), Πετσιάβας, Χατζηλάμπρου 2, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 5, Καρανώτας 6, Χρυσανθάκης Θ. 3.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 18(1), Μπέγος 6(1), Δαραβίγκας, Παπαμαργαρίτης 5(1), Βλάχος 8(2), Τερσενίδης 11, Καλαϊτζίδης 2, Κέδρος 5(1), Δημητρόπουλος, Ξάνθης, Κορομπίλιας 6, Παπαδημητρίου 6(2).

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας 76-66

Δεκάλεπτα: 23-19, 39-41, 58-52, 76-66

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Βιννής

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 2, Μαρκίδης 8(1), Παουλεάνου 2, Ελευθεριάδης, Μπογδάνης, Σαμαράς 16(4), Σπόντης 10(2), Οκλαλιώτης, Πετρίδης Ν. 23(4), Χαριστός 4, Παπαδόπουλος 1, Γουναρόπουλος 10.

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 8, Τσίρμπας 8(2), Πεταλωτής 17(3), Τασιούδης 12, Καραγιαννίδης 2, Ντεβές, Ματούλας 8(2), Ντρίζα Ε. 11(3), Ντρίζα Τ..

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι 86-66

Δεκάλεπτα: 23-16, 42-35, 63-49, 86-66

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Φίλλιος

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 4, Καραγιαννάκης 18, Γκοβεδάρος 3(1), Δεμερτζής 12, Δουβής 2, Αποστολίδης 29(4), Καναράς 11(1), Ηλιόπουλος 2, Χατζηγιάννης, Αγάθος 5, Κεσόπουλος, Γιαννακίδης.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Γιανναράς 5(1), Τζίνας 3, Αϊμέκε, Χριστιανός, Σαχμπατιάν 17, Μούτσιος 6, Παγώνης 6, Καμπούρης, Καραθανάσης 6(1), Μίχος, Πάντσιος 11(1), Μεσκούρης 12.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

Ναύαρχος Βότσης-Ίκαροι Γιαννιτσών

Γαλάζιοι-ΑΟΚ Βέροιας

ΔΕΚΑ-Ανατόλια

ΑΣ Καστοριάς-ΦΟ Αριδαίας

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας

6ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 59-56

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος 68-42

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 66-74

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας 68-74

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας 61-59

Αναλυτικά οι αγώνες

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 66-74

Δεκάλεπτα: 20-21, 42-41, 51-64, 66-74

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κωνής

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 5, Δουμιάς, Παντολέων, Μαγής 2, Ταζόπουλος Γ. 26(1), Πιτσινέλης 16(3), Εξίογλου 2, Αμανατίδης 10, Ζαχαρίας 2, Παπαποστόλου 2, Καλαϊτζίδης, Καψάλης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης Θοδ.): Γκαντίδης 2, Σμυρλής 11(3), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 17(3), Λαγός 18(3), Γκαντίδης 6, Μπακογλίδης, Σιαμήτρος 10(2), Αλεξίου 2, Παπαδόπουλος, Φωτιάδης 2, Μακούλης 6.

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας 61-59

Δεκάλεπτα: 17-12, 33-31, 50-49, 61-59

Διαιτητές: Δέλλας, Καντερές

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 3(1), Καδής, Φωτιάδης 8(2), Τετράδης-Γαρούφος 9(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κακαρούδης 1, Δασκαλόπουλος 24(1), Κουντουρατζόγλου 9. Ιωνικός Ιωνίας (Γουλτίδης, Γεωργάκας): Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος, Παναγιώτου 7(1), Ματενίδης 20(2), Τολιόπουλος, Αντωνιάδης 11(2), Περιστεράκης 6, Ζωγράφος 4, Γιαμούκης 11(1).

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 10 (5-0)

2. ΚΑΟ Δράμας  9 (4-1)

3. Ιωνικός Ιωνίας 9 (4-1)

4. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 8 (3-2)

6. ΑΟ Γαλάτιστας  8 (3-2)

7. Αρίων Ξάνθης 6 (1-4)

8. ΒΑΟ 6 (1-4)

9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 6 (1-4)

10. Ζέφυρος  5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

ΒΑΟ-Σταυρούπολη

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας

Ζέφυρος-Αρίων Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΟ Γαλάτιστας-Ιωνικός Ιωνίας

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Περισσότερα στη κατηγορία Γ ΕΘΝΙΚΗ