Connect with us

Β ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Β΄ Εθνική

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες της Β’ Εθνικής, μετά τις σημερινές αναμετρήσεις:

1ος όμιλος 3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 57-62

Εθνικός Πειραιά-Παπάγου 60-66

Έσπερος Καλλιθέας-Αχαγιά 82 91-79

Ένωση Ιλίου-ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» 78-77

Πεντέλη-ΚΑΟ Κορίνθου 76-64

Αργοναύτης  Ραφήνας-ΝΕΟ Ληξουρίου 63-74

Ρεπό : Νέα Κηφισιά

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ- ΑΧΑΓΙΑ 82 91- 79

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Μαρουδιάς-Μπιστιντζάνος

Δεκάλεπτα: 22-16, 25-19, 26-21, 18-23

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Κολιός, Αγγελόπουλος 11(1), Οικονόμου 10(2), Καράβολας 16(2), Αδαμόπουλος 2, Καψαμπέλης, Οικονομίδης 1, Ολύμπιος 16(4), Καπρής 10(1), Ν. Χαρούνι 18(1), Τσακίρης, Μαγιντόμπε 7(1).

Αχαγιά 82 (Μπερδέσης): Καφέζας 22 (2), Κωτσαδάμ, Μπαρδάκης, Καλογιάννης, Σέρμπος, Φραντζής 12(2), Οικονομόπουλος 10, Τάρναρης 3(1), Δαβάνης 8, Λυμπέρης 21(4) Κατσογιάννης 3(1)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 78-77

Διαιτητές: Φάκαρος- Κουτσοδήμος-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 21-24, 45-42, 67-61, 78-77

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Δαρμής 2, Γεροκώστας 5(1), Φουντάς 18(4), Σπυρόπουλος 18(3), Μπέλλας Οδ. 10(2), Γκαβανόπουλος 2, Τσιουμπρής 23, Κοντούλης, Πανουσόπουλος Θ., Καλύβας, Περπαλάϊ, Πανουσόπουλος Κ.

ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” (Τσαουσίδης – Γαρδίκης): Μιλεντίγιεβιτς 24(3), Ψαρόπουλος 16, Προδρόμου 19, Αναγνωστόπουλος 12, Σειντινι 2, Κατσουλάκος 4, Πολίτης, Δοκλής, Μάκαρης, Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΝΕΟΛ 63-74

Διαιτητές : Κοντίλης-Ροδίτης-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 15-16, 32-40, 46-62, 63-74

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος-Μπότης) : Σγούρος 5, Λίτσο 2, Κόρμπος, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 10, Κορομηλιάς 9(1), Μητσακης 10, Σβάρνας 2, Παλαντζάς 12 (3), Σταμέλος 7 (2).

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος) : Παππάς 14 (2), Αντωνάτος, Χονδρογιάννης 13 (2), Νιφόρας 3, Κασπίρης 3(1), Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 2, Βαβάτσικος 24 (1), Ματσούκης, Λαμπρόπουλος 5 (1)

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Παπάγου-Πανελευσινιακός

Αχαγιά 82-Εθνικός

ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»-Έσπερος

ΚΑΟ Κορίνθου-Ένωση Ιλίου

ΝΕΟ Ληξουρίου-Πεντέλη

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Δούκας-Ηλυσιακός 71-73

Άρης Νίκαιας-Πρωτέας Βούλας 49-87

ΟΦΗ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-79

ΝΕ Μεγαρίδος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-50

Μανδραϊκός-Αιγάλεω 49-66

Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο 78-71

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟΧ Χανιά (3/11)

Οι αγώνες αναλυτικά

ΑΣΕ Δούκα – Ηλυσιακός ΑΟ 71-73

Διαιτητές: Ραχιώτης-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 16-15, 42-32, 54-56, 71-73

ΑΣΕ Δούκα (Αγγέλου – Δανιήλ): Δημόπουλος, Λαγός, Γαρμπής 3 (1), Αναστασόπουλος, Μιχαήλ 16 (3), Ντιαλλό 5, Κορκόντζελος 8 (1), Μουλάς 8 (2), Λάκκας 18, Σωτηράκης 13 (1), Βασιλαντωνάκης, Ματζιώρης

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 15 (3), Ιορδάνογλου, Φώτσης 21 (3), Μπινιάκος, Καλδής, Μπόζιος 7, Βούρτσης, Παπάδης 7 (1), Υμέρη 2, Κεφαλάς 2, Στασινόπουλος 19, Κοσσαράς

ΟΦΗ – Φιλαθλητικός 84-79

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Αναστασίου-Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 27-20, 46-44, 64-55,89-74

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης Μ.): Μποχωρίδης 18(4), Μητρόπαπας 14, Καρλάφτης 7(1), Καψάλης, Μηλαθιανάκης, Λιανός 15(1), Αγαπιάδης 11(1), Πρωτογεράκης 4, Καμπάκας, Λουδάκης, Θεοδωρίδης 1, Πάλλης 14

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος Ι. – Ζωηρού Α.): Μαυροειδάκος 5(1), Μπιλαλής 12(2), Βάρσος 18(3), Μπαρμπαρής 13(2), Κριζέας, Καλαπτζάκης 10(3), Μέξης 18, Πολυμενάκος 3, Χατζηπαναγιώτου, Ανδρεόπουλος

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Πρωτέας Β.-Δούκας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Άρης Νίκαιας

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΦΗ

Αιγάλεω-ΝΕ Μεγαρίδος

Π. Φάληρο-Μανδραϊκός

Πανιώνιος-ΚΑΟ Μελισσίων

Ηλυσιακός-ΑΟΚ Χανιά

3ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Ίκαροι Τρικάλων-Μελίκη 100-63

Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 67-58

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 83-52

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 84-63

Ιωάννινα ΣΚ-Ερμής Σχηματαρίου 60-69

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 63-58

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 100-63

Διαιτητές: Μαραμής-Γιαννούλης Στ.-Μπούγλος Ι.

Δεκάλεπτα: 30-6, 56-26, 77-40, 100-63

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Αμβράζης 22(2), Μπουργανός 6(2), Κοϊτσάνος 5(1), Τσιαβές 14(2), Παπαχρήστος 22(3), Κατσαρές 3(1), Παρδακάς 11(1), Τριανταφύλλου 13(2), Κατσίμπας, Τσάκαλος 2

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 2, Κυριακού 2, Μπαρζού 8, Μωυσίδης 6, Καλογεράκος 13(3), Μανούσος 21, Ρογγότης, Αμανατίδης, Αλευρίδης 6, Γατόπουλος, Εσέρπογλου 2, Πεϊμανίδης 3(1)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 67-58

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος-Λάμπος.

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-33, 56-41, 67-58

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Λάππας 14 (2), Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 3 (1), Ρουμελιώτης 18 (4), Ευθυμίου, Φύκας 6 (2), Πάππος 3 (1), Μπακόλιας 8 (2), Τεπετίδης 2, Νέστωρας, Παπαργυρόπουλος 13, Αργύρης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 6 (2), Κοντούδης 6, Κατωπόδης 6, Βαγενάς 13 (1), Μούτσα, Κουρτίδης 16 (1), Τζακόπουλος, Καραγιαννίδης 11, Λαζάρου

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 84-63

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Μελανίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 25-10, 43-25, 66-48, 84-63

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 2, Βερτζάγιας 16, Σκουφεζής 6 (2), Ζησόπουλος, Κουτίνας 28 (3), Μπουσκολίτης 7 (1), Δελετζές, Καλλές, Σαριμπαλίδης 8 (2), Σπανόπουλος 10, Λόλας,  Ξενιτίδης 7

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαββόγλου, Κακκαβάς, Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 9 (1), Αρκούδας 16, Παπαστολόπουλος 2, Παπακώστας, Κρεμμύδας 11, Αργύρης, Αντωνίου 13 (2), Καλλιάρας 10, Οικονόμου

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 60-69

Διαιτητές: Λόρτος-Ντόγκας-Παπαθανασίου Κ.

Δεκάλεπτα: 15-23, 27-37, 46-56, 60-69

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ρούζιος 4 (1), Παπαγιάννης, Μουρατίδης 14 (1), Σωτηρίου, Καραμπίνης 5 (1), Κωνσταντινίδης 12, Τσατάλας 6 (1), Ξιούρας, Σταμίρης 2, Μπαρτζώκας, Σπηλιόπουλος 17 (1), Σφουγγάρης

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 9 (3), Ανδρέου, Δουρούκης, Ζορμπάνος, Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 18, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 3, Δημητριάδης 8, Μπακέας 8 (2), Μπότσης, Ζαρμακούπης 23 (1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 63-58

Διαιτητές: Ξέρας-Αγραφιώτης Ιωαν..-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 11-14, 34-29, 52-45, 63-58

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Γρίψιος 11(1), Κλωνάρας 6, Παλάσκας 5(1), Παπαδόπουλος Ν. 2, Σιπιτάνος 14, Κωνσταντίνου 9(3), Μπόζιαρης 5, Μαλιούρας 11, Ασλανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 25(3), Γυφτάκης 9, Μπαζάκας, Κάννης 13(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 9, Ψάλτου 2

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Δόξα Λευκάδας-Αίολος Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου

Ερμής Σχηματαρίου-Νίκη Βόλου

Ιωάννινα ΣΚ-Πρωτέας Γρεβενών

Μελίκη-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης 67-79

Ευκαρπία-Κομοτηνή 82-75

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ερμής Λαγκαδά 60-78

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ ΑΝΑΒΟΛΗ (10/11)

Αρετσού-ΜΕΝΤ ΑΝΑΒΟΛΗ (17/11)

Γέφυρα-Αίας Ευόσμου 71-75

Οι αγώνες αναλυτικά

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 82-75

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 26-23, 42-41, 60-58, 82-75

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 9(3), Ζησόπουλος, Τουλούπης 9(1), Φόρογλου 10(2), Μελαδιανός 8(1), Βρεττάς 1, Χολέβας 9, Γκαβέζος 18(3), Ζαφειρούδης 10, Βουρτζούμης, Κρίτσικας 6, Χαρτόπουλος 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης 23(6), Κάφκε 2, Μπορμπίδης, Παπανδρεόπουλος 13, Μαλανδρής 4, Ζεκεριέ 18(4), Κάλτσος 4, Γκιουζελίδης 5, Χαλήλ 6

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 60-78

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Χατζηχαρίσης-Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 11-22, 29-43, 41-61, 60-78

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος):  Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 1, Φιλοξενίδης 17(2), Σερέτης 2, Δεληγιώργης 1, Ματζίνος, Νταρατάνας 11, Γκατζιούρας 19(3), Τύπος 6, Ντούνι 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Τσακάλης, Μπακάλης 6,  Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 12(1), Χρυσόπουλος 21(2), Φυλάκης 2, Πεχλιβανίδης 5(1), Γκέλιος 2, Καμαριώτης 12(2), Λογοθέτης 5.

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Λεύκιππος Ξάνθης-Ευκαρπία

Κομοτηνή-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός

ΜΕΝΤ-Μαχητές

Αίας Ευόσμου-Πανσερραϊκός

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Β ΕΘΝΙΚΗ