Connect with us

Β ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα στη Β΄ Εθνική (28/11)

Τα αποτελέσματα, η κατάταξη και οι αγώνες των ομίλων της Β΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου 86-62        

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου 61-64  

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 85-60  

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης 63-59       

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 81-86               

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82 78-60

Ρεπό: ΑΣ Παπάγου

Αναλυτικά οι αγώνες

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου 61-64  

Δεκάλεπτα: 14-12, 28-29, 43-42, 61-64

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παπαδόπουλος Χ.-Κουτσοδήμος

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 18(4), Γεωργιάδης 8(2), Μπασδέκης 22(3), Λιβανός 3, Καραφαντής 2, Καρυστινός, Καραδημητρίου, Παπουτσής 2, Ραπτόπουλος, Βακόνδιος, Κασιούμης 6.

ΝΕΟΛ (Τσουγανάτος): Παππάς 5, Αντωνάτος, Χονδρογιάννης 12, Νιφοράς 13(1), Χήτος, Κασπίρης 6(1), Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 7, Βαβάτσικος 18(2), Ματσούκης, Λουκέρης, Λαμπρόπουλος.

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 81-86

Δεκάλεπτα: 19-31, 35-47, 69-56, 81-86

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσακαλογιαννης-Λογοθέτης

Ν.Κηφισιά (Λαδίκος): Ιωάννου 8(2), Μοσχοβίτης 8(2), Μακρυγιάννης 13(4), Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 12(1), Μανούσος 15, Χατζηνικόλας 12, Κουκάκης 7(1), Μιχαλάκης 3(1), Καρακώστας 3(1).

Τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Πολίτης 3(1), Ψαρόπουλος 11, Μάκαρης, Προδρόμου 13(4), Κατσουλάκος 1, Χάρος, Μιλιντίγιεβιτς 35(4), Αναγνωστόπουλος 23.

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας (5-2) 12

2. Παπάγου (5-1) 11

3. ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (4-3) 11

4. ΚΑΟ Κορίνθου (3-4) 10

5. Εθνικός Πειραιά (3-4) 10

6. ΦΕΑ (4-2) 10

7. ΝΕΟΛ (4-2) 10

8. Ένωση Ιλίου (3-4) 10

9. Πανελευσινιακός (3-3) 9

10. Αχαγιά ’82 (2-5) 9

11. Αργοναύτης Ραφήνας (3-3) 9

12. Νέα Κηφισιά (2-4) 8

13. Πεντέλη (1-5) 7

*Έχουν κάνει το ρεπό τους Παπάγου, ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Πανελευσινιακός ΑΟ 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-Εθνικός ΟΦΠΦ           

ΑΕ Πεντέλης-ΠΟΚ Έσπερος

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΕ Ν.Κηφισιάς

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΣ Παπάγου

Ρεπό: ΑΟ Ένωση Ιλίου

2ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ 77-85 

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου 80-75            

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ 91-96 (παρ.)           

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός 61-52   

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 53-60

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 85-62

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 53-60

Δεκάλεπτα: 15-16, 9-16, 14-19, 15-9

Διαιτητές: Αποστολίδης-Παπαφωτίου-Σιδέρης

Μελίσσια (Δάγλας-Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα, Στεργίου Μ. 5(1), Πανέρης, Οικονομόπουλος 14(2), Δοξάκης 11(1), Σεργιένκο 7,  Σπηλιόπουλος, Μαλτέζος 16, Κοντός Γ., Δουρουντούς.

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός 6(1), Τσακναρίδης 2, Κυρίλης 12, Ματσάγγος 2, Σκορδάς 19, Μόρφης 9(2), Γάργαλης 5(1), Καραμαλέγκος 5(1), Βισνιέφσκι.

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου 80-75

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-34, 56-52, 80-75

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κούλης Χ.-Ναστούλης

Άρης (Παύλος): Τσιότρας 14(1), Γρηγορόπουλος, Μπουρίτης, Πρίτσος 23(4), Κόλλιας 2, Πεταλάς 19(2), Τσάτας 8(1), Παπαδάκης, Καππής 10, Καραβανάς, Βάρλας 4(1).

Φάληρο (Παπαδάτος): Λυτόπουλος 9, Σκόρδος 3, Αγγελόπουλος 16(2), Σταθόπουλος 14(4), Βλασσόπουλος 3, Καλιανιώτης 11, Χαρουνί 3, Ανδρεάτος 3(1), Παπαδάτος, Μπολάτογλου 13(2).

Βαθμολογία

1.Αιγάλεω (7-0) 14

2.Μεγαρίδα (6-1) 13

3.Πρωτέας Βούλας (5-2) 12

4. Χανιά (4-3) 11

5. Πανιώνιος (4-3) 11

6. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

7.Μανδραϊκός (3-4) 10

8.ΟΦΗ (3-4) 10

9.Παλαιό Φάληρο (2-5) 9

10. Μελίσσια (2-5) 9

11. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-5) 9

12. Δούκας (2-5) 9

13. Άρης Νίκαιας (2-5) 9

14. Ηλυσιακός (2-4) 8

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΑΟ Π.Φαλήρου-ΑΣΕ Δούκα       

Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΓΣ Μανδραϊκός-ΟΦΗ   

ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων

Αιγάλεω ΑΟ-ΑΟΚ Χανιά             

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-Ηλυσιακός ΑΟ             

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

3ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-58

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου 63-59

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα 67-63

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 78-73

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 72-68

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας 51-81

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών   

Βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου  (6-1) 13

2. Ικαροι Τρικάλων   (6-0)  12     

3. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (5-1)  11

4. Νίκη Βόλου   (4-3)  11    

5. Δόξα Λευκάδας    (4-3) 11

6. Εσπερος Λαμίας   (4-2)  10

7. ΣΚ Ιωάννινα   (3-4) 10

8. Τιτάνες Παλαμά   (2-5) 9

9. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-5)  9

10. Ολυμπιακός Βόλου   (2-4)  8

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων    (2-4)  8

12. Πρωτέας Γρεβενών   (2-4)  8

13. ΓΑΣ Μελίκης   (0-6)   6         

* Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας          

4ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης 78-86

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή  88-70

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά 65-73

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ  65-69

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 57-77

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας 63-66

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός 81-79

Βαθμολογία

1. Ερμής Λαγκαδά  (6-2) 14

2. Αίας Ευόσμου    (6-1) 13

3. Μακεδονικός  (6-1) 13

4. ΧΑΝΘ   (5-3)  13

5. Λεύκιππος Ξάνθης (4-3) 11

6. ΠΣ Ευκαρπίας   (4-3)   11  

7. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων   (4-2) 10

8. ΚΣ Γέφυρας  (4-2)  10      

9. ΑΟ Πολυγύρου  (2-5)  9

10. ΓΑΣ Κομοτηνή   (1-7)  9

11. Πανσερραϊκός   (2-4)  8

12. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς  (2-4) 8

13. ΚΑΟ Χαλκιδικής  (1-6)  8         

14. ΜΕΝΤ   (1-5)   7        

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, ΠΣ Ευκαρπίας, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 5/12)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ερμής Λαγκαδά-ΜΕΝΤ

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός

ΚΣ Γέφυρας-ΑΟ Πολυγύρου

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ρεπό: ΧΑΝΘ, ΠΣ Ευκαρπίας

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Β ΕΘΝΙΚΗ