Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Σάρωσε η Κολυμβητική Ένωση Κοζάνης στους Χειμερινούς Αγώνες- Αναδείχθηκε 1ος σύλλογος σε συγκομιδή μεταλλίων!

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ (9 – 12 ΕΤΩΝ)

Σάρωσε η Κολυμβητική Ένωση Κοζάνης στους Χειμερινούς Αγώνες προ αγωνιστικών ηλικιών κατακτώντας την 1η θέση (25 χρυσά μετάλλια) σε σύνολο 15 ομάδων από τις Περιφέρειες Ηπείρου και Δυτικής Μακεδονίας. Συνολικά κατέκτησε 25 χρυσά, 9 αργυρά και 9 χάλκινα μετάλλια.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια κυρίως στα παιδιά, που μετά από δύο χρόνια απουσίας από τις πισίνες λόγω κορονοϊού, κατάφεραν να αποδείξουν πως με θέληση, προσπάθεια, επιμονή και ακολουθώντας τις οδηγίες των προπονητών τους κατάφεραν να κατακτήσουν την κορυφή.

Πολλά, πολλά συγχαρητήρια επίσης, αξίζουν στους προπονητές (Αμπατζίδου Μαρία και Παρασκευά Γιώργο) καθώς και στον τεχνικό σύμβουλο της ομάδας κ. Μανταλούφα Μάρκο.

Αναλυτικά τα μετάλλια της ομάδας

  • Ψωμιάδου Άννα (12 ετών) 3 χρυσά (50 ΥΠΤΙΟ, 100 ΥΠΤΙΟ, 200 ΥΠΤΙΟ)
  • Γκουρτσούλη Φωτεινή (11 ετών) 5 χρυσά (50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ, 4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4×100 Μ.Ο.)
  • Ζάμπρου Υβόννη (11 ετών) 5 χρυσά (50 ΥΠΤΙΟ, 100 ΥΠΤΙΟ, 200 ΥΠΤΙΟ, 4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ , 4×100 Μ.Ο.)
  • Δαβιδοπούλου Αριάδνη (10 ετών) 5 χρυσά (50 ΥΠΤΙΟ, 100 ΥΠΤΙΟ, 50 ΠΡΟΣΘΙΟ, 4×50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4×50 Μ.Ο.)
  • Χαλκιά Δήμητρα (11 ετών) 4 χρυσά (100 ΠΡΟΣΘΙΟ, 200 ΠΡΟΣΘΙΟ, 4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4×100 Μ.Ο.) και 1 χάλκινο (50 ΠΡΟΣΘΙΟ)
  • Χλιαράς Γεώργιος (11 ετών) 2 χρυσά (100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ) και 1 αργυρό (50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ)
  • Μπατσίλη Αικατερίνη (12 ετών) 2 χρυσά (50 ΠΡΟΣΘΙΟ, 200 ΠΡΟΣΘΙΟ) και 1 αργυρό (100 ΠΡΟΣΘΙΟ)
  • Τάτσινας Δημήτριος (11 ετών) 1 χρυσό (200 ΠΡΟΣΘΙΟ) και 2 αργυρά (50 ΠΡΟΣΘΙΟ, 100 ΠΡΟΣΘΙΟ)
  • Πεχλιβανίδης Γεώργιος (11 ετών) 1 χρυσό (100 ΥΠΤΙΟ)
  • Τζουκόπουλος Βασίλειος (9 ετών) 1 χρυσό (50 ΠΡΟΣΘΙΟ) και 1 χάλκινο (50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ)
  • Ψωμιάδου Μαρία (12 ετών) 2 αργυρά (50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ) και 1 χάλκινο (200 ΥΠΤΙΟ)
  • Κουσίδου Μαρία (11 ετών) 2 χρυσά (4×50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 4×50 Μ.Ο.) και 1 αργυρό (50 ΥΠΤΙΟ)
  • Τσιφτσή Ανδριάνα (10 ετών) 1 αργυρό (50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ)
  • Μαλιούρα Χριστίνα (10 ετών) 1 χάλκινο (50 ΥΠΤΙΟ)
  • Τζουκόπουλος Ευάγγελος (10 ετών) 1 αργυρό (50 ΥΠΤΙΟ) και 2 χάλκινα (50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ)
  • Παππά Αναστασία (11 ετών) 1 χρυσό (4×100 Μ.Ο.)
  • Παυλίδου Αθανασία (11 ετών) 1 χρυσό (4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ)
  • Πατιού Αναστασία (10 ετών) 2 χρυσά (4×50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4×50 Μ.Ο.) και 2 χάλκινα (50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ)
  • Λίτα Αφροδίτη (10 ετών) 2 χρυσά (4×50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4×50 Μ.Ο.) και 1 χάλκινο (100 ΥΠΤΙΟ)
  • (100 ΥΠΤΙΟ)

Στους αγώνες συμμετείχαν επίσης, βελτιώνοντας τις επιδόσεις οι: Σταμούλη Χρυσάνθη, Καραγιώργου Ναταλία, Λίτα Μαρία, Νεοφωτίστου Βάϊα, Μητράγκας Νικόλαος, Γκαμπράνης Παρασκευάς και Μίκος Κωνσταντίνος.

Ομάδες Χρυσά Αργυρά Χάλκινα
ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 25 9 9
ΑΤΛΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 22 15 11
ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 12 13 7
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 9 10 3
ΑΚΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΣΤΕΡΙΑΣ 8 3 5
ΠΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 7 12 6
ΤΡΙΧΩΝΙΔΑ 6 4 2
ΟΛ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 5 3 1
ΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2 3 0
ΝΑΥΣ ΚΕΡΚΥΡΑ 2 1 9
ΝΗΡΙΩΝ 1 9 4
ΑΕ ΑΓΡ ΩΚ 0 2 1
ΚΟΝΔΩΡΑΣ 0 2 0
ΝΑΓΡ 0 0 0
ΑΚΟ ΔΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 0 0
Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ