Connect with us

ΒΟΛΕΪ

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των ομίλων

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ ΛΑΡΙΣΑΙΚΟ

Με νίκες ξεκίνησαν τα φαβορί στην πρεμιέρα των τεσσάρων ομίλων της προημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ όμιλος (Μίκρα και Βότση – Θεσσαλονίκη)
Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ. Γαία Δράμας – Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 0-3 (17-25, 22-25, 18-25)
Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας – Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (13-25, 10-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Βότση, 15.00: Α.Σ. Γαία Δράμας – Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας
Μίκρας, 18.00: Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση – Π.Α.Ο.Κ.

Σάββατο 7 Μαρτίου

Βότση, 18.00: Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας – Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση
Μίκρας, 18.30: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Γαία Δράμας

Βαθμολογία Α’ ομίλου
1. Π.Α.Ο.Κ. 3β. (3-0)

2. Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 3β. (3-0)

3. Α.Σ. Γαία Δράμας 0β. (0-3)

4. Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας 0β. (0-3)

Β’ όμιλος (Ανέστης Πεταλίδης – Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (10-25, 17-25, 05-25)
Π.Α.Σ. Γιάννενα – A.Σ. Άρης 0-3 (21-25, 20-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

15.00: Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης – Π.Α.Σ. Γιάννενα
17.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Α.Σ. Άρης

Σάββατο 7 Μαρτίου

11.00: Α.Σ. Άρης – Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης
15.00: Π.Α.Σ. Γιάννενα – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Βαθμολογία Β’ ομίλου
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (3-0)

2. Α.Σ. Άρης 3β. (3-0)

3. Π.Α.Σ. Γιάννενα 0β. (0-3)

4. Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (0-3)

Ημιτελική φάση – Κυριακή 8 Μαρτίου

Πολίχνη, 15.00: Α1 – Β2 ή Β1 – Α2
Κατσάνειο, 17.30: Β1 – Α2 ή Α1 – Β2

Γ’ όμιλος (Μαρκόπουλου – Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)
Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς – Α.Σ.Π. Απόλλων 0-3 (14-25, 11-25, 18-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

17.30: Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
20.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Α.Ο. Μαρκοπούλου

Σάββατο 7 Μαρτίου

17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου – Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς
19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ.Π. Απόλλων

Βαθμολογία Γ΄’ ομίλου
1. Α.Σ.Π. Απόλλων 3β. (3-0)

2. Α.Ο. Μαρκοπούλου 3β. (3-0)

3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0β. (0-3)

4. Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0β. (0-3)

Δ’ όμιλος (Μίλωνα – Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ.Π. Κόρινθος – Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0-3 (20-25, 09-25, 24-26)

Γ.Ε Ηρακλείου – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (16-25, 12-25, 06-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

13.00: Α.Σ.Π. Κόρινθος – Γ.Ε. Ηρακλείου
18.00: Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων

Σάββατο 7 Μαρτίου

13.00: Γ.Ε. Ηρακλείου – Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου
18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Σ.Π. Κόρινθος

Βαθμολογία Δ’ ομίλου
1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3β. (3-0)

2. Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3β. (3-0)

3. Α.Σ.Π. Κόρινθος 0β. (0-3)

4. Γ.Ε. Ηρακλείου 0β. (0-3)

Ημιτελική φάση – Κυριακή 8 Μαρτίου

Μαρκόπουλου, 18.00: Γ1 – Δ2
Μίλωνα, 19.00: Δ1 – Γ2

Πηγή volleynews.gr

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΒΟΛΕΪ