Connect with us

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β’ Φάση): Αποτελέσματα – Αγώνες (14/5, pics)

Ολυμπιάδα και Ανδρογέας βρίσκονται στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Απευθείας είχαν κλείσει τη θέση τους στην οχτάδα ο Παναθηναϊκός (ΕΣΚΑ), οι Εσπερίδες Καλλιθέας (ΕΣΚΑΝΑ) και ο Παναθλητικός (ΕΚΑΣΘ). Στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α΄ Όμιλος (Αλεξανδρούπολη)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 56-30

Σάββατο 14/5

Πιερικός Αρχέλαος-Ξέρξης Ν. Ρόδων 69-35

Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 12-7, 29-11, 49-24, 69-35

Πιερικός Αρχέλαος (Ζουγκουρίδου): Στράτου 14, Γελαστοπούλου 4, Σιμενίδου 2, Ζαμάνη 12, Πιπεριδου 2, Γιβανοπούλου, Κιολέογλου 13(1), Σωπιαδου 6, Τσακίρη, Σφήκα 2, Παντζιαλά, Σισμανιδου 14

Ξέρξης Ν. Ρόδων (Κιακιλίδης): Ταλέα 3, Κολοκυθά 12(2), Χατζηλίδου 12(1), Κιακιλίδου Σ. 1, Χαδαλή, Καραμπατάκη 3(1), Καμπλιέ 2, Κιακιλίδου Στ. 2.

Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 31-42

Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 10-7, 16-23, 23-28, 31-42

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Καρατζιούλα, Παπαζήση 10, Ζηντζιόβα 3(1), Σταμκοπούλου, Μελά, Γκούμα 2, Καραπάτσιου, Παρασκευά 4, Αντωνοπούλου 4, Μαυρίδου, Μηλωνά 4, Τοπάλη 4

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβρίδης): Χονδρού 13(3), Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 16, Καράμπελα 2, Οζεν 9(1), Βραχιόλογλου, Καραβούζη, Χρηστίδη, Πασναγίδου 2, Καραφυλλίδη.

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

11.00 ΑΣ Ν. Ρόδων ο Ξέρξης-Ολυμπιάδα Αλ. Νέδογλου-Καντζουρίδης

13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης Νέδογλου-Καντζουρίδης

Β’ Όμιλος (Χαλκίδα, Γήπ. Βασιλικού)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55

Αίολος Μυτιλήνης-Ολυμπιακός Βόλου 25-61

Σάββατο 14/5

Ολυμπιακός Β.-ΑΟ Έξω Παναγίτσας 52-31

Διαιτητές: Γεωργόπουλος-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 16-10, 28-23, 44-25, 52-31

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Δέρβος): Ράπτη, Πολύζου Α., Δραγατζίκη, Κωστοπούλου, Νιφόρου, Σιουμουρέκη 15 (3), Λογοδότη 4, Καραστάθη 5, Κοτοπούλη 18, Δαλιάμαγκα, Φούτρα 2, Πολύζου Κ. 8

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυροπούλου): Δούκα 1, Ρωμανού, Μουργιά, Χουλιαρά Αικ., Ανδρούτσου, Φραντζέσκου, Σαμαντά 8, Μήτρογλου, Ροποτού 6, Μουρατίδη 10, Μαδαρού 1, Χουλιαρά Δ. 5 (1)

Νικόπολη Πρ.-Αίολος Μυτ. 58-27

Διαιτητές: Γεωργόπουλος-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 13-5, 39-16, 46-22, 58-27

Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη 11 (1), Ρεμέντζα, Λιάλιου 18 (3), Κωστή 11, Σουλιώτη 2, Ντάτσα-Μαστρογιάννη 2, Γκοράτσα 2, Παππά 6, Μπάκα, Φλώρα-Καχριμάνη, Μικρούλη 6, Τούση

Αίολος Μυτιλήνης ( Γιαννίκος): Ισμιρλιάν, Αργυρού Α, Τιτίκη, Γιαννίκου 15 (3), Συνοδινού 3, Καραβατάκη 9 (1), Λιαδάκη, Ντούνια, Χατζηχρυσάφη, Αργυρού Ε.

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

12.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

14.30 Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

Γ’ Όμιλος (Τρίπολη)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13 Μαϊου

Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28

Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88

Σάββατο 14 Μαϊου

Προμηθέας 2014-Άμιλλα 2000 59-70

Διαιτητές: Νάστος-Τσούβαλης

Δεκάλεπτα :18-18, 9-15, 12-26, 20-11

Προμηθέας (Νάκης): Λιάπη 2, Οικονομοπούλου, Γιαννακοπούλου, Κατσαντώνη 24, Αναστασοπούλου, Κατέβα, Σαρρή, Παπαδοπούλου 25, Αθανασοπούλου 2, Στεφανάτου 6

Άμιλλα (Τσουκλάς): Μάγκλαρη, Αρχοντάκου, Στιβακτάκη, Μιχάλου 19(2), Πολυχρονοπούλου, Ι. Μαγκλαρη 12(3), Κοκκώνη 4, Παναγιωτοπούλου 15, Βυτόγιαννη, Κοράκη 2, Παπαζαφειροπούλου 6(1), Κωνσταντινέα 12

Ερμιονίδα-Βούρειος 26-57

Διαιτητές: Νάστος-Τσούβαλης

Δεκάλεπτα 9-17, 2-18, 7-9, 8-13

Ερμιονίδα: Ζαβαλάρη 3 , Ηλία, Κρητικού 2, Σάββα 7, Ι. Κωνσταντίνου 2, Κοτσώνη 6, Ζώτος, Τσέλα, Πραχαλία 6

Βούρειος: Οικονόμου 12(2), Πατεράκη 4, Τακτικού 2, Νεαμονίτη, Αμέντα, Μ.Πατεράκη, Πατάπη 10, Πολυχρόνη, Τσιμπούκα 1, Χαβιάρα2, Βαβακά 12, Πρέλια 14(3)

Η συνέχεια

Κυριακή 15 Μαϊου

10.30 Άμιλλα 2000-Βούρειος Ρίζος-Τσούβαλης

13.00 Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα Ρίζος-Τσούβαλης

Δ’ Όμιλος (Ηράκλειο, Λίντο)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ανδρογέα 22-81

Σάββατο 14/5

Ανδρογέα-Ηρακλής 2000 Κω 54-34

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσικριτσάκη

Δεκάλεπτα: 15-11, 9-9, 13-9, 17-5

Ανδρογέα (Σηφομιχελάκης): Καζάκη, Γαλανάκη 16, Κοσμαδάκη, Γιαπιτζόγλου 20, Ψάρρα, Σταματάκη, Τζανετή 6, Χαλεπάκη 8, Μηλιάρα 4, Τσαγκαράκη, Βαρδαβά

Ηρακλής 200 Κω (Γιασεμής): Ντόστι 3, Σακελλαρίου Μ., Διακαντώνη 2, Τσολερίδη 3, Αγρέλλη 22, Καραναστάση 4

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

14.30 Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω Πετράκης Γεώργ.-Τσαϊρίδης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Μελίσσια)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού 50-39

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

Ιάσων Κολωνού-Άρης 50-46

Διαιτητές: Κωστής-Τσουρή

Δεκάλεπτα: 8-11, 21-25, 39-37, 50-46

Ιάσων (Συριοπούλου): Καραγρηγορίου 2, Κυριακούδη 13, Βελέντζα 6, Λερή 23, Ιντζόγλου 4, Λιντζέρη 2, Δαμίγου

Άρης (Τσαμπούρη): Τσαχτσίρα, Βαλαβάνη 5, Καλογήρου 9, Γιαντάη 3, Ρίμπα 13, Τόλιου 13, Βλάχου 3

Κυριακή 15/5

13.00 Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπακετέα

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ