Connect with us

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ο Λασσάνης για το διπλό στο ντέρμπι με την ΑΓΕ Πιερίας, δύσκολη αποστολή για τον Απόλλων Πτολεμαΐδας με την Ολύμπια Λάρισας

Δείτε  το σημερινό πρόγραμμα και τις βαθμολογίες των ομίλων της Α2 Γυναικών.

Στις 15.00 ο Απόλλων Πτολεμαΐδας υποδέχεται την Ολύμπια Λάρισας στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου Κοζάνης ενώ στις 14.00 ο Λασσάνης θα αγωνιστεί στην Κατερίνη με ΑΓΕ Πιερίας,

Δείτε την αγωνιστική στους ομίλους της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος -6η αγωνιστική

Π. Σαλπέας 14.00 Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος Πετράκης Ιωάν.-Μπαράκου (Δραμεσιώτης)

Χίου 13.00 Αιγέας Χίου-Άμιλλα 2000  Μαρίγλη-Ροδίτης (Παντέλης)

Τέντα 13.00 Άρις Καλαμάτας-Ηλιούπολη Καμήτσος-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)

Μυτιλήνης 12.00 Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά Κοντίλης-Πουλάκης (Σαλαβός)

Άργους 17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Εύνικος Τζιμινίδης-Ραπτογιάννης (Μαυραντζάς)

Βαθμολογία
1. Εύνικος  10
2. Δαναοί Αργους 10
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. Φοίνικας Πειραιά 9
5. Αρις Καλαμάτας 7
6. Ατρόμητος Πειραιά 7
7. Αμιλλα Τρίπολης 6
8. Αιγέας Χίου 6
9. Πανιώνιος 6
10. Θησέας Παναγιούδας 5

 

2ος Όμιλος-8η αγωνιστική

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Εφραιμίδης-Αντωνέλου (Βαμβακάς)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω Γεωργόπουλος-Αυγουστόγλου (Σαμαρτζή)

Ανθούπολης 17.45 ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας Καψιώχας-Σπυρλιδάκης (Μωϋσιάδης)

Μ. Λιούγκας 17.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων Δημουλάς-Βαγγάλης (Τζουβάρας)

Αγ. Δημητρίου 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σαντορίνη Γαραντζιώτης-Σίμα (Αλετράς)

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 12
2. Αγία Παρασκευή 12
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 11
4. ΑΕ Σαντορίνης 10
5. Αμύντας 10
6. ΚΑΟ Μελισσίων 10
7. Τερψιθέα Γλυφάδας 10
8 Αθηναϊκός 8
9. ΑΕΚ Περιστερίου 8
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7
11. Ιπποκράτης Κω 7

3ος Όμιλος -6η αγωνιστική

Αγρινίου 16.00 Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος Καμήτσος-Θεοδοσόπουλος (Πατσαντζόπουλος)

Αγ. Δημητρίου 15.00 Απόλλων Πτολεμαϊδας-Ολύμπια Λάρισας Κανελίδης-Διαμαντής (Πλεξίδας)

Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Λασσάνης Καραβάς-Αβραμίδου (Βάτσιος)

Η βαθμολογία

1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8
2. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 8
3. Πιερικός Αρχέλαος 6
4. Ολύμπια Λάρισας 6
5. Λασσάνης Κοζάνης 6
6. Αργοναύτες Αγρινίου 5
7. ΑΓΕ Πιερίας 5
8. Απόλλων Πτολεμαΐδας 4

4ος Όμιλος -8η αγωνιστική

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πυλαία-Ιερισσός 99 Φίλλιος-Κλεπουσνιώτου (Μηλιάρας)

Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-ΜΕΝΤ Κολοκυθάς-Μιχέλη Ευ. (Τοζακίδης)

Αλ. Δημόγλου 12.00 Πάνθηρες Καβάλας-Πανόραμα Αθανασιάδης Αθ.-Χάνος (Μπακλατζής)

Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός Αθανασιάδης Βλ.-Ράπτης (Πολυχρονίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Παναθλητικός Τοπαλίδης-Καρυπίδης (Στουπίδης)

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός Συκεών 12
2. ΑΕ Πυλαίας 12
3. Ασπίδα Ξάνθης 11
4. Πανσερραϊκός 10
5. Αρης 10
6. Ηρακλής 10
7. Πάνθηρες Καβάλας 10
8. ΜΕΝΤ 8
9. ΑΣ Πανόραμα 7
10. Απόλλων Καλαμαριάς 6
11. Ιερισσός 6

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ