Connect with us

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα – Α’ Φάση, 1η Αγωνιστική

Άνοιξε σήμερα η αυλαία του Κυπέλλου Γυναικών με τη διεξαγωγή της 1ης Αγωνιστικής της Α’ Φάσης.

Αποτελέσματα

Όμιλος Νότου

ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας – ΕΑ Προμηθέας 2014 39-60
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΚΑΟ Μελισσίων 51-67
ΓΣ Αγ. Παρασκευής – Αθηναϊκός ΑΣ 51-72
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΕΚ Περιστερίου 52-37
Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ – ΠκΑΟ Άμιλλα 44-63
Όμιλος Βορρά
Ολυμπία ΓΣ Λάρισας – ΑΓΕ Πιερίας 78-43
Νεάπολη ΑκΠΚ – ΑΣ Πανόραμα 50-56
ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΧΑΝΘ 62-48
ΑΕ Πυλαίας – Αρης 0-20 (α.α.)

Κυριακή 18/09/2022      

Αλ. Δήμογλου 12.30 Πάνθηρες ΑΚ Καβ. – ΜΓΣ Πανσερραϊκός Κωνής, Μιχέλη Ευ. (Μπρίγκος)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρις Καλαμάτας – Προμηθέας 39-60
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 7-5, 19-18, 34-42, 39-60
Αρις (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 13(2), Ποντίκη, Μπάκου 4, Ρούτση 4, Κυριακοπούλου,Παπαδάκη, Γιαννοπούλου, Χονδρουδάκη, Σούτα, Παπαδοπούλου 10, Μπρεζεράκου 2, Φωτεινάκη 6.
Προμηθέας (Νάκης): Στεφανάτου 1, Αργυροπούλου 9(1), Ολυμπίου 4, Παυλάκη 11(3), Ευσταθίου, Σταμούλη, Μιχαλόπουλου 1, Σμυρνιώτη 2, Παπαδοπούλου 5, Δασκουλίδου 7,Τασουλή 11, Μαρίνη 9.

Πανιώνιος – Μελίσσια 51-67
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Γέρος
Δεκάλεπτα: 17-10, 27-29, 40-46, 51-67
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 4, Πλώτα 1, Μαχλά, Παντοπούλου 4, Παπάζογλου, Καμπισιούλη 2, Κρητικοπούλου 4, Γραμματικού 11, Μαγγίνα 18, Γιαννακούλια 4 (1), Ανδρονικίδου 3 (1).
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 12 (2), Βόσσου 8, Ανδρικοπούλου 6, Πατέρα 2, Θεμιστοκλέους 2, Κοιλιαρίδη 8 (2), Τάρλα 5 (1), Χιώτη 11, Καλογερία 4 , Κυριακάκη 9 (2), Παρθενίου.

Αγία Παρασκευή – Αθηναϊκός 51-72
Διαιτητές: Χρηστίδης Παύλος, Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 13-14, 25-41, 36-56, 51-72
Αγία Παρασκευή (Χατήρας, Στρατής) Κακοσούρη, Κανιστρά, Χατήρα 10, Γεροντή 2, Ακρίβου 5, Ευαγγελάτου 10(2),Πολιτοπούλου, Σλούκα 8, Τσέρου 10(1), Καράμπελα 2, Γρίσπου 4, Κυρκοπούλου
Αθηναϊκός (Valentinetti, Θεοδωρόπουλος): Κουτσιρίμπα 6, Ρετζεπέρη 11, Κοιλιά 3(1),Κεχαγιά 6, Καλαφάτη, Τσίκα 18(4), Γοργογιάννη 3, Μάνου 12(2), Στεφανίδου 13, Παρασκευοπούλου.

Κρόνος Αγ. Δημ. – ΑΕΚ Περιστερίου 52-37
Διαιτητές: Τζιμινιδης-Κουτιβης
Δεκαλεπτα: 11-7, 23-17, 40-29, 52-37
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου, Τσιαντής): Διαμαντοπούλου 5(1), Τσαγκαροπούλου2, Καλομιτσίνη 6, Δερμιτζάκη 6(1), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη2, Τσάμη 10, Καμμένου17(5), Κριμιτζά 2, Τσιμπίδη Γεωργακοπούλου.
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαριάς, Κάργιανης): Καλαντζή 5(1), Καίσαρη 2, Γαβαλά 2, Νάου 1, Κοντογεώργου 5, Κατσιμάρδου 2, Παπαμαρκάκη 12(1), Τζίβα 8, Μαλαπάνη, Γιακάλου, Θορία.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΓΕ Πιερίας 78-43
Διαιτητές: Μπουγλός Ι. – Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 11-11, 33-15, 44-29, 78-43
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Κυρίου 4, Τζεμπελίκου 5, Σολωμού 8, Χριστοφοράκη 3 (1), Καρτσαμάρη 15 (5), Λιάσκου 13, Μιχαηλίδου 6 (1), Κουτσουνούρη 11, Σταυροπούλου 8 (2), Κοντίνη 5 (1).
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου, Τσιαλιαμάνη 10, Μπεκιάρη, Κουρτέση, Μυστρίδου 4, Ζήκα, Τσέλιου, Μελικίδου 2, Δόβα 11 (1), Γιαλίδου 9 (1), Τόσκα, Καραχαρίση 7 (1).

ΠΚ Νεάπολης-ΑΣ Πανόραμα 50-56
Διαιτητές: Αθανασιάδης Β.-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 11-17, 24-32, 35-42, 50-56
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Παράσχου 16(2), Μήτα, Θωμαϊδου 4, Μπαρμπαλιού 2, Αργυρού 5, Ιακωβίδου, Παπαδοπούλου 3, Ανδρονίκου 2, Κυριάκου 6, Αγγελακίδου, 12(1), Κολοκυθά.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Πάππα, Τσαλή 12, Καλογρίδου 8(1), Βατσιτσίδου 9, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου 6, Ζουμπούλη 6, Βασλαματζή 11, Δαδαλή 4.

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΧΑΝΘ 62-48
Διαιτητές: Καραβάς, Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-27, 49-38, 62-48
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μαυρίδης): Τσαλοπούλου 9(1), Τζηρίνη 2, Τζίκου 4, Σοφιανάκου 4, Κουλακιώτη 4, Τσαγκαράκη, Καζαντζή 22(3), Θώμογλου 2, Παπαδάκη 12, Αξιλιθιώτη, Γκόγκου, Αθιανά 3.
ΧΑΝΘ (Σερέτης-Καλογεράτος): Μπουσβάρου 2, Αντωνιάδου 9(3), Δραγκόλα 3(1), Γαβριηλίδου 3, Δασκαλοπούλου, Τσαπόγα 13, Πετρίδου, Αναγνώστου 2, Γκρίτζαλη 2, Σταμπή 14(1).

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/2022

Όμιλος Νότου

11. ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου
12. ΑΟ Αμύντας – Αθηναϊκός
13. Άμιλλα – ΕΑ Προμηθέας 2014

Όμιλος Βορρά

14. Ολύμπια Λάρισας – ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
15. ΑΣ Αρης Θεσ/νικης – ΓΣΚ Λασσάνης Κοζανης
16. Πάνθηρες ΑΚ Καβ./ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΣ Πανόραμα

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ