Connect with us

ΕΣΚΑ

Κύπελλο ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής σε Γ’ και Δ’

Ολοκληρώθηκαν με κάθε επισημότητα -πλην της κόντρας μεταξύ των Ρουφ 80 και ΑΟ Εκάλης (11/9 – 19:30)- οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της 1ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ σε Γ’ και Δ’ κατηγορία, με τα φαβορί των περισσότερων αναμετρήσεων να καταφέρνουν εν τέλει να αρπάξουν την πρόκριση για την 2η στροφή -η οποία είναι προγραμματισμένη για την επερχόμενη Τρίτη (13/9) στα γήπεδα της πρωτεύουσας.

Συνολικά, οι 16 ομάδες της Γ’ ΕΣΚΑ που πέρασαν στην επόμενη αγωνιστική είναι οι ΑΟ Κρόνος Γέρακα, ΠΑΟ Θρίαμβος,
ΑΣ Παιανιας, Κτησιφών ΑΟ Φιλόθεης, ΣΚ Άνοιξης, ΑΟΚ Σπάτων, ΑΠΣ Οιωνός, ΑΕ Αχιλλεύς, ΑΕ Γκράβας Πατησιών, ΓΣ Ωρωπού, ΑΟ Άρτεμις, ΝΟ Σαρωνίδος, ΑΟ Καρέα, ΑΟ Ζευς Ερυθρού, ΑΟ Αμπελοκήπων και ΑΕΚ Περιστερίου, ενώ οι 15 (+ Ρουφ 80 ή ΑΟ Εκάλης) της Δ’ είναι οι ΓΣ ΑρίωνΑΣΟΧ «Φοίβος», ΑΟ Νίκη ΑθηνώνΓΣ Άνοιξης 78, ΑΟ Μαίανδρος, Εθνικός ΓΣ – ΓΣ Κερατέας, ΑΟ Νηρεύς – ΑΟ Περισσού, ΑΣ Αστέρας Ν. Μάκρης-Μαραθ., Νέοι ΓΣ Κορωπίου, ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-Πολυδενδριου, ΑΟ Άτταλος Καματερού, ΑΟ Διονύσου και ΑΣ Ροδόπολης.

Θυμίζουμε πως οι σύλλογοι των Α’ και Β‘ Κατηγορίας μπαίνουν στο… χορό του Κυπέλλου αύριο (12/9).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η επόμενη αγωνιστική:

Δ’ ΕΣΚΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Α’ Φάση):

ΓΣ Άνοιξης 78 – Αναγεν. Ένωση Γκυζη Πολυγωνο 20 – 0
Ακαδημια 2008 – ΑΠΕΣ Καπανδριτιου-Πολυδενδριου 0 – 20
Αε Πετραλωνων – ΑΟ Περισσου 0 – 20
Εθνικός ΓΣ – ΑΟ Νεοι Βυρωνος 65 – 51
Κυψελιακος ΑΟ – ΓΣ Αριων 67 – 73
ΓΣ Κερατεας – ΑΕ Χωραφας 63 – 53
ΓΣ Παλληνης – ΑΣΟΧ “Φοιβος” 53 – 54
ΑΣ Προοπτικης – ΑΟ Μαιανδρος 65 – 76
ΑΣ Ροδοπολης – ΓΣ Πατησιων 56 – 51
ΑΟ Νηρευς – ΚΑΟ Εθνικος Ελλ/σων 52 – 39
ΑΟ Διονυσου – Οδυσσεας Αγ. Βαρβαρας 68 – 61
Νικη Αθηνων – ΑΠΣ Πηγασος 68 – 62
Ρουφ 80 – ΑΟ Εκαλης 11/9 | 19:30

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (Α’ Φάση):

ΓΣ Αριων – ΑΣΟΧ «Φοίβος» 13/9 | –
ΑΟ Νικη Αθηνων – Ρουφ 80 ή ΑΟ Εκάλης 13/9 | –
ΓΣ Άνοιξης 78 – ΑΟ Μαιανδρος 13/9 | –
Εθνικος ΓΣ – ΓΣ Κερατεας 13/9 | –
ΑΟ Νηρευς – ΑΟ Περισσου 13/9 | –
ΑΣ Αστερας Ν. Μακρης-Μαραθ. – Νέοι ΓΣ Κορωπιου 13/9 | –
ΑΠΕΣ Καπανδριτιου-Πολυδενδριου – ΑΟ Ατταλος Καματερου 13/9 | 21:00
ΑΟ Διονυσου – ΑΣ Ροδοπολης 13/9 | 22:00

Γ’ ΕΣΚΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Α’ Φάση):

Ακαδημια Καλαθ/σης Περιστ. – ΑΟΚ Σπατων 0 – 20
ΑΕ Γκραβας Πατησιων – ΑΟ Κωφων 54 – 35
ΠΑΟ Θριαμβος Αθ. Δαφν. – ΑΟ Πρωτευς 57 – 52
ΝΟ Σαρωνιδος – ΑΟ Τριφυλλιακος Πολ. 56 – 41
ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθεριος – ΑΟ Κρονος Γερακα 60 – 70
ΓΣ Χαλανδριου – ΑΠΣ Οιωνος 37 – 47
ΓΣ Ωρωπου – ΕΣΝ Μακρης 103 – 62
ΑΟ Λαγονησιου – ΑΣ Παιανιας Κτησιφων 61 – 72
ΑΟ Καρεα – ΑΟ Αριων Αμαρουσιου 65 – 55
ΣΚ Άνοιξης – ΑΟ Λεοντειου 79 – 65
ΑΟ Ζευς Ερυθρου – ΠΑΚ Χαλανδριου 56 – 46
Υπεροχη Εξαρχειων – ΑΟ Φιλοθεης 65 – 73

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (Α’ Φάση):

ΑΟ Κρόνος Γέρακα – ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφν. 13/9 | –
ΑΣ Παιανιας – Κτησιφών ΑΟ Φιλόθεης 13/9 | –
ΣΚ Άνοιξης – ΑΟΚ Σπάτων 13/9 | –
ΑΠΣ Οιωνός – ΑΕ Αχιλλεύς 13/9 | –
ΑΕ Γκραβας Πατησιών – ΓΣ Ωρωπού 13/9 | –
ΑΟ Άρτεμις – ΝΟ Σαρωνιδος 13/9 | –
ΑΟ Καρεα – ΑΟ Ζευς Ερυθρού 13/9 | 21:45
ΑΟ Αμπελοκήπων – ΑΕΚ Περιστεριου 13/9 | 22:00

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής σε Α’ και Β’ ΕΣΚΑ:

Α’ ΕΣΚΑ

ΑΠΣ Φιλιππος – ΠΚΑΟ Άμιλλα 12/9 | 21:30
ΓΣ Άρτεμις Αχαρνων – Πανελληνιος ΓΣ 12/9 | 21:30
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας – ΜΕΣ Μαραθωνος Αναγεννηση 12/9 | 22:00
Αθηναικος ΑΣ – ΚΑΟ Λυκοβρυσης 12/9 | 22:00

Β’ ΕΣΚΑ

ΠΟ Αγιου Θωμα – Κιβωτος του Κοσμου ΑΣΚ 12/9 | 19:00
ΟΙΟΝ Αγίου Στεφανου – ΑΕ Αιολος-Ταυρος 2006 12/9 | 20:00
ΟΦΗ Ηρακλειου – ΠΑΟ Δοξα Βυρωνος 12/9 | 21:30
ΓΑΟ Κουκουβαουνω – ΑΟ Αρης Πετρουπολης 12/9 | 21:30
Εκπ. “Ο Πλατων” – Βριλησσιακος ΑΟ 12/9 | 21:30
ΑΟΝ Παλατιανης – ΦΟ Τουφας 12/9 | 21:30
ΑΟ Αγίου Νικολαου Παλλ – Χαραυγιακος 12/9 | 21:45
ΓΣ Προμηθεας – ΑΟ Ολυμπιαδα Πετρουπολης 12/9 | 21:45

 

πηγή:basketblog.gr

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΕΣΚΑ