Connect with us

ΜΠΑΣΚΕΤ

Κύπελλο Ανδρών: Πρεμιέρα με Β’ και Γ’ Εθνική

Το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών έχει κάνει το… ανεπίσημο τζάμπολ του με δύο αναμετρήσεις, με τον κύριο όγκο των αναμετρήσεων της 1ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης, με συμμετοχή ομάδων της Β’ και Γ’ Εθνικής Κατηγορίας να διεξάγεται σήμερα.

Τα αποτελέσματα των δύο αγώνων που έχουν πραγματοποιηθεί είναι τα εξής:

Όμιλος Βορρά Β΄ Εθνικής

Σάββατο 17/09/2022: ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 60-83

Όμιλος Νότου Γ΄ Εθνικής                                                                                             

Δευτέρα 19/09/2022: ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας 58-92

Δείτε το πρόγραμμα και τους διαιτητές των σημερινών αναμετρήσεων:

Όμιλος Νότου Β΄ Εθνικής

Τετάρτη 21/09/2022       

Γ. Γεννηματάς 16.00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου Κατσαπρακάκης, Σκανδαλάκης, Ξυλάς (Τεφτίκης)

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός ΟΦΠΦ 0-20

Ανδρέας Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος ΓΣΣ – ΟΦΗ Ασλανίδης, Μακρόπουλος, Μαρινάκης (Διμπινούδης)

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟΝΣ Μίλων 0-20

Αγ. Θωμά Μαρούσι 15.00 ΑΣΕ Δούκα – ΑΟ Αχαγιά 82 Παντελίδης, Ασλανίδης, Χαϊνά (Μπίκας)

Τ. Βογιατζής 17.30 Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΑΟ Π. Φαλήρου Καραβίτης, Κονταράτος, Κιουλάφας (Αλετράς)

Β΄ Πεύκης 18.30 ΑΟ Πεύκης – ΑΟ Παγκρατίου Αργυρούδης, Αντωνιάδης, Λεβεντάκος (Φαλούκας)

Ζωγράφου 18.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΠΟΚ Έσπερος Καλογερόπουλος Φ., Φασόλης, Ναστούλης (Μωυσιάδης)

Όμιλος Βορρά Β΄ Εθνικής

Σάββατο 17/09/2022     

Φ. Αμοιρίδης 17.00 ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ Δημάδης, Ντούρας, Νέδογλου (Σαλικίδης)

Τετάρτη 21/09/2022       

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0

Έσπερος ΓΣ Λαμίας – ΜΓΣ Γέφυρας 20-0

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 ΓΣ Νίκη Βόλου – ΑΣ Βίκος Ιωαννίνων Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης, Χρυσάφης (Μηναρετζόπουλος)

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη ΕΚ – ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Κατωτικίδης, Τσιαπλής, Παπανικολάου (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Σερρών 17.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Δόξα Λευκάδας Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Γρ., Ηλιόπουλος (Δραγκιόγλου)

Λαγκαδά 17.00 ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Εκίζογλου (Παραλυκιδης)

ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας Δέλλας, Καντερές, Βασιλόπουλος (Βόντζας)

Όμιλος Νότου Γ΄ Εθνικής                                                                                             

Δευτέρα 19/09/2022      

ΚΓ Ραφήνας 20.30 ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας Χριστοδουλάκης, Παπαδόπουλος Ανδρ. (Ζερβουδής)

Τετάρτη 21/09/2022

Νήαρ Ηστ 17.00 ΑΟ Νήαρ Ηστ – ΑΟ Δάφνης Στρέμπας, Παπαδόπουλος Χρ. (Ζώης)

Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 ΑΟ Αχαΐας Η Γαλήνη – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου Λιότσιος, Ασημακάκη (Κοκορδάτος)

Ψυχικού 17.00 Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψ. – ΑΕ Γλαύκου Έσπερου Κουτσοδήμος, Μπαβέλας (Κουλούρης)

Κοντόπευκου 19.30 ΚΑΠ – ΓΣ Ηλιούπολης Κούλης Κ., Παπαγεωργίου Δημ. (Ορφανός)

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας 0-20

Γ. Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Καλαμάτα 1980 Καραμπιτσάκος, Τσάλας (Λιμνιάτης)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς Πετράκης Γιώργος, Τσαϊρίδης (Κυριόγλου)

Α΄ Μοσχάτου 20.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – ΓΣ Μανδραϊκός Δελαγραμμάτικας, Χρόνης (Ντάβαρης)

Όμιλος Βορρά Γ΄ Εθνικής                                                             

Τετάρτη 21/09/2022

Αγ. Παύλου 17.00 ΑΣ Διγενής Λακ. – ΠΑΟΚ Μεσοποτ. Καστοριάς Παπαδόπουλος Γρ., Καντζουρίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

ΔΑΚ Κιλκίς 17.00 ΑΠΣ Κου.Πα. Κιλκίς – ΚΑΟ Δράμας Αναστασιάδης Β., Δικταπανίδης (Γκαντίδης)

ΔΑΚ Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών – ΑΣ Καστοριάς Δημάδης, Καρυπίδης (Δέλλας)

Αλμυρού 17.00 ΓΣ Αλμυρού – ΣΑΑΚ Ανατόλια Μαραμής, Γεωργούλης (Τσιργούλας)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων – ΑΓΣ Το Ρούπελ Σιδηρ. Πράττος, Κωνσταντινέλλης (Τέγα)

ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 20-0

Νέο Ιωαννίνων 17.00 ΣΚ Ιωάννινα – ΑΣ Όλυμπος ΕΚΕ Λυγούρας, Χάνος (Τζιμογιάννης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα Χατζημπαλίδης, Τοπαλίδης (Φωτιάδης)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – ΑΣ Νίκαια 2012 Τσαρδούλιας, Αγραφιώτης Β. (Πλεξίδας)

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ