Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες (2/3)

Εξ αναβολής αγώνες στη Γ΄ Εθνική Ανδρών, για τον 1ο, 4ο και 6ο  Όμιλο. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 78-68

Δεκάλεπτα: 24-16, 41-31, 56-51, 78-68

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Αντωνέλου

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 4, Βουρνάς 17(1), Βάλαης, Γιαννικόπουλος 4, Πουλάκης, Θανόπουλος 20(3), Παπαβασιλόπουλος 16(2), Μαναβόπουλος 14, Καλλής 3(1), Στόλλας, Γοργότσης, Λαμπρόπουλος.

Δίων (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 11(1), Γιαννόπουλος Η. 2, Κλεφτάκης 2, Οικονόμου 15, Καμαρινός 16(3), Τζαγισβίλι 5, Καραγιαννίδης 10(2), Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 7(1), Ευαγγελούδης,Κυζιλής, Γιαννόπουλος Χ..

Βαθμολογία

1. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 22 (10-2)

2. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 22 (10-2)

3. ΓΣ Εργοτέλης 22 (9-4)

4. ΣΚ Καλαμάτα 21 (8-5)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 18 (6-6)

6. Παναχαϊκή ΓΕ 17 (5-7)

7. ΑΟ Γλαύκος 16 (4-8)

8. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 16 (4-8)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 16 (3-10)

10. ΣΔΥ Τρίπολης 16 (3-10)

4ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αλμυρού 71-65

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-38, 54-50, 71-65

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Τσαρδούλιας

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Μοσόρας 7(1),Δαουλάρης 20(4), Κυριακόπουλος 4, Ζωιτσάκος Χρ. 9(1), Παπαϊωάννου 3, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τρ. 7(1), Αναγνωστόπουλος 16(2), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 15.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 16(1), Μαμούρας 4(1), Παπούλιας 4, Πολίτης 21(3), Χασιώτης, Τσαβές 2, Τάσσος 5(1), Βαλαμούτης 10(2).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 26 (13-0)

2. ΓΣ Σοφάδων 23 (10-3)

3. ΓΣ Αλμυρού 23 (10-3)

4. ΑΟ Τρίκαλα 21 (9-3)

5. Αμπελώνας 20 (7-6)

6. Αχέρων Καναλακίου 16 (4-8)

7. ΓΣ Αγριάς  16 (4-8)

8. Αναγέννηση Λαμίας  16 (3-10)

9. ΓΕ Αγρινίου 14 (12-2)

10. Νίκαια Λάρισας 14 (1-12)

6ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 56-64

Δεκάλεπτα: 11-23, 24-33, 36-45, 56-64

Διαιτητές: Ξέρας, Παπαδόπουλος Γρ.

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 12(1), Σμυρλής 6, Μπαγκντασαριάν 2, Πολυμένης 16(2), Μπακογλίδης, Νησιώτης 6(2), Ζάχαρης 2, Πανούδης 5, Φωτιάδης, Μακούλης 7(1).

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 11(2), Παπαδάκης 5, Παπαϊωάννου 5(1), Σαλεπτσής, Σανούδος 5, Παυλάκης 3, Κουτσογιάννης 20(2), Παναγιωτόπουλος 2, Κάλφας 11(1), Ρούμογλου 2.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 25 (12-1)

2. Ιωνικός Ιωνίας 23 (10-3)

3. ΚΑΟ Δράμας  23 (10-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 21 (8-5)

5. ΑΟ Γαλάτιστας  20 (7-6)

6. Αρίων Ξάνθης 19 (6-7)

7.Απόλλων Καλαμαριάς 19 (6-7)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 17 (4-9)

9. ΒΑΟ 13 (1-11)

10. Ζέφυρος 12 (0-12)

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Γ ΕΘΝΙΚΗ