Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες (16/2)

Τρεις εξ αναβολής αγώνες σήμερα για τον 1ο και 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ- ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 71-72

Δεκάλεπτα: 15-13, 36-34, 48-52, 71-72

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Παπαδόπουλος

Ήφαιστος Αχιλλέας (Φιλίππου): Γιαννούτσος 14(1), Χριστόπουλος 6, Ιατρόπουλος, Κεφαλάς 19(2), Ντουλές 19(2), Τσεκλένης, Γκόβας 14(2), Καραγιάννης 6, Οικονομόπουλος.

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καράβας 18(3), Μαρουλλάκης 7, Χατζηδημητρίου 3, Καταβαίνης 11(1), Μητσού 2, Μπόζιτς 2, Μιρόσαβιτς, Σκλήβας 29.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 20 (9-2)

2. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 18 (8-2)

3. ΓΣ Εργοτέλης 18 (7-4)

4. ΣΚ Καλαμάτα 18 (7-4)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 17 (6-5)

6. ΑΟ Γλαύκος 15 (4-7)

7. Παναχαϊκή ΓΕ 15 (4-7)

8. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 14 (3-8)

9. ΣΔΥ Τρίπολης 14 (3-8)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 13 (3-7)

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

13η αγωνιστική

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου- ΑΟΚ Χαλάνδρι 67-78

12η αγωνιστική

ΚΑΠ-ΑΟ Πεύκης 66-79

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου- ΑΟΚ Χαλάνδρι 67-78

Διαιτητές: Πλέγας, Τσουρή

Δεκάλεπτα: 14-24, 32-35, 54-55, 67-78

Ποσειδών (Νταλίπης): Γεωργούλας 1, Δόσης 7(1), Πατουχέας 14(1), Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 19, Τουργέλης, Τσαούσης, Ντιλής, Σακελλάρης 8, Λαμπρόπουλος, Γρίβας 13(3), Παπαγεωργίου 5(1).

Χαλάνδρι (Κονδύλης): Στεφανάκος, Αθανασιάδης, Κονδύλης 11(2), Πασχαλίδης 4(1), Ανδρουλάκης 8(2), Δημητριάδης 11, Δεμέναγας 1, Λάτσης 9, Παππάς 1, Φωτόπουλος 33(5).

ΚΑΠ-ΑΟ Πεύκης 66-79

Δεκάλεπτα: 12-14, 27-31, 47-49, 67-78

Διαιτητές: Κούλης Κ., Παπαγεωργίου

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 5, Φωτήτζογλου 17, Μουλάς 3, Αγόρης, Ζερβός 13(3), Δρικόγιας 2, Τζέμης 2, Παπάς 21(2), Παρασκευόπουλος 4.

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος 4, Τσακίρης 16(2), Αποστολίδης 5, Κορκοσούρας 12(1), Καραδολάμης 11(3(), Πατσαντζόπουλος 4, Φιλιππόπουλος 13, Τσούπρος 2, Παπανικολόπουλος 13(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 26 (13-0)

2. ΑΟ Πεύκης 25 (12-1)

3. ΚΑΠ 23 (10-3)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 19 (7-5)

5. ΑΕ Δικαίου Κω 19 (6-7)

6. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 19 (6-7)

7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 18 (6-6)

8. ΑΣ Πέρα 18 (5-8)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 17 (4-9)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 13 (1-11)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 13 (0-13)

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία Γ ΕΘΝΙΚΗ