Connect with us

ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου (Α’ Φάση)

Κατά 9/10 ολοκληρώθηκε η τελική 10άδα της Α’ Φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ για τη Β’ ΕΣΚΑ, με τον νικητή του Προμηθέας – Κιβωτός του κόσμου να είναι η μοναδική υποχρέωση που θα συμπληρώσει το παζλ των Ολυμπιάδα Παπάγου, ΛΦΜ Αχαρνής, Άρη Πετρούπολης, ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος, ΟΚΑ Μεσογείων, ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης, Γλυκά Νερά, Οίον Αγίου Στεφάνου και Εκπαιδευτήρια “Ο Πλάτων” για την 3η αγωνιστική του θεσμού.

Από εκεί και πέρα, η 3η αγωνιστική για τις Γ‘ και Δ’ ΕΣΚΑ ολοκληρώνεται σήμερα (16/9) το βράδυ με 8 αναμετρήσεις (4+4) αλλά και ισάριθμους νικητές για την 4η στροφή.

Τέλος, όσον αφορά την Α’ ΕΣΚΑ, η αγωνιστική δράση αναμένεται να συνεχιστεί την προσεχή Δευτέρα (19/9) με 7 παιχνίδια για την 2η στροφή.

Αναλυτικά το πανόραμα κάθε κατηγορίας:

Α’ ΕΣΚΑ – Α’ Φάση

1η αγωνιστική

ΑΠΣ Φίλιππος – ΠΚΑΟ Άμιλλα 70-52
ΓΣ Άρτεμις Αχαρνών – Πανελλήνιος 62-76
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας – ΜΕΣ Μαραθώνος Αναγέννηση 60-54
Αθηναϊκός – ΚΑΟ Λυκόβρυσης 74-59

2η αγωνιστική (19/9)

Πανελλήνιος – ΓΣ Αγίων Αναργύρων 20:00
ΑΠΣ Φίλιππος – ΑΟ Γαλατσίου 21:30
Χολαργός – Κουκάκι 21:30
Εύνικος – Σπόρτιγκ 21:30
Πολυνίκης Αγίας Βαρβάρας – Απόλλων Σμύρνης 21:45
Αθηναϊκός – ΓΣ Κηφισιάς 22:00
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας – ΑΟ Θρακομακεδόνων 22:00

Β’ ΕΣΚΑ – Α’ Φάση

1η αγωνιστική

ΠΟ Αγιου Θωμα – Κιβωτος του Κοσμου ΑΣΚ 67-73
ΟΙΟΝ Αγίου Στεφανου – ΑΕ Αιολος-Ταυρος 2006 68-61
ΟΦΗ Ηρακλειου – ΠΑΟ Δοξα Βυρωνος 65-73
ΓΑΟ Κουκουβαουνων – ΑΟ Αρης Πετρουπολης 58-72
Εκπ. “Ο Πλατων” – Βριλησσιακος ΑΟ 69-59
ΑΟΝ Παλατιανης – ΦΟ Τουφας 47-59
ΑΟ Αγίου Νικολαου Παλλ – Χαραυγιακος 66-58
ΓΣ Προμηθεας – ΑΟ Ολυμπιαδα Πετρουπολης 82-63

2η αγωνιστική

ΠΑΟ Δοξα Βυρωνος – ΦΟ Τούφας 20-0
ΛΦΜ Αχαρνής – Κούρος 20-0
Ίρις Πετρούπολης – Άρης Πετρούπολης 61-68
Εκπ. “Ο Πλατων” – Αναγέννηση Πετρούπολης 62-47
ΟΚΑ Μεσογείων – ΑΣ Τυφών 81-70
Νικηφόρος – Οίον Αγίου Στεφάνου 59-74
ΜΕΝ Ιλίου – ΑΟ Αγίου Νικολαου Παλλ 63-64
Γλυκά Νερά – Αθλητής 57-51
ΑΣ Ιωνικός – Ολυμπιάδα Παπάγου 54-68
Προμηθέας – Κιβωτός του κόσμου 20/9 – 22:00

3η αγωνιστική (19/9)

Προμηθέας ή Κιβωτός του κόσμου – Ολυμπιάδα Παπάγου –
ΛΦΜ Αχαρνής – Άρης Πετρούπολης 19:45
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – ΟΚΑ Μεσογείων 20:00
ΑΟ Αγίου Νικολαου Παλλ. – Γλυκά Νερά 21:45
Οίον Αγίου Στεφάνου – Εκπ. “Ο Πλατων” 22:00

Γ’ ΕΣΚΑ – Α’ Φάση

1η αγωνιστική

Ακαδημια Καλαθ/σης Περιστ. – ΑΟΚ Σπατων 0 – 20
ΑΕ Γκραβας Πατησιων – ΑΟ Κωφων 54 – 35
ΠΑΟ Θριαμβος Αθ. Δαφν. – ΑΟ Πρωτευς 57 – 52
ΝΟ Σαρωνιδος – ΑΟ Τριφυλλιακος Πολ. 56 – 41
ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθεριος – ΑΟ Κρονος Γερακα 60 – 70
ΓΣ Χαλανδριου – ΑΠΣ Οιωνος 37 – 47
ΓΣ Ωρωπου – ΕΣΝ Μακρης 103 – 62
ΑΟ Λαγονησιου – ΑΣ Παιανιας Κτησιφων 61 – 72
ΑΟ Καρεα – ΑΟ Αριων Αμαρουσιου 65 – 55
ΣΚ Άνοιξης – ΑΟ Λεοντειου 79 – 65
ΑΟ Ζευς Ερυθρου – ΠΑΚ Χαλανδριου 56 – 46
Υπεροχη Εξαρχειων – ΑΟ Φιλοθεης 65 – 73

2η αγωνιστική

ΑΟ Κρόνος Γέρακα – ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφν. 72-48
ΑΣ Παιανιας – Κτησιφών ΑΟ Φιλόθεης 75-68
ΣΚ Άνοιξης – ΑΟΚ Σπάτων 78-79
ΑΠΣ Οιωνός – ΑΕ Αχιλλεύς 70-63
ΑΕ Γκραβας Πατησιών – ΓΣ Ωρωπού 64-72
ΑΟ Άρτεμις – ΝΟ Σαρωνιδος 59-72
ΑΟ Καρεα – ΑΟ Ζευς Ερυθρού 60-36
ΑΟ Αμπελοκήπων – ΑΕΚ Περιστερίου 51-66

3η αγωνιστική (16/9)

ΝΟ Σαρωνίδος – ΑΕΚ Περιστερίου 21:00
ΑΟ Κρόνος Γέρακα – ΑΣ Παιανίας Κτηφισών 21:30
ΑΟΚ Σπάτων – ΑΠΣ Οιωνός 21:45
ΑΟ Καρέα – ΓΣ Ωρωπού 21:45

Δ’ ΕΣΚΑ – Α’ Φάση

1η αγωνιστική

ΓΣ Άνοιξης 78 – Αναγεν. Ένωση Γκυζη Πολυγωνο 20 – 0
Ακαδημια 2008 – ΑΠΕΣ Καπανδριτιου-Πολυδενδριου 0 – 20
Αε Πετραλωνων – ΑΟ Περισσου 0 – 20
Εθνικός ΓΣ – ΑΟ Νεοι Βυρωνος 65 – 51
Κυψελιακος ΑΟ – ΓΣ Αριων 67 – 73
ΓΣ Κερατεας – ΑΕ Χωραφας 63 – 53
ΓΣ Παλληνης – ΑΣΟΧ “Φοιβος” 53 – 54
ΑΣ Προοπτικης – ΑΟ Μαιανδρος 65 – 76
ΑΣ Ροδοπολης – ΓΣ Πατησιων 56 – 51
ΑΟ Νηρευς – ΚΑΟ Εθνικος Ελλ/σων 52 – 39
ΑΟ Διονυσου – Οδυσσεας Αγ. Βαρβαρας 68 – 61
Νικη Αθηνων – ΑΠΣ Πηγασος 68 – 62
Ρουφ 80 – ΑΟ Εκαλης 35-62

2η αγωνιστική

ΓΣ Αριων – ΑΣΟΧ «Φοίβος» 61-75
ΑΟ Νικη Αθηνων – ΑΟ Εκάλης 73-71
ΓΣ Άνοιξης 78 – ΑΟ Μαιανδρος 82-81
Εθνικος ΓΣ – ΓΣ Κερατεας 59-32
ΑΟ Νηρευς – ΑΟ Περισσου 80-62
ΑΣ Αστερας Ν. Μακρης-Μαραθ. – Νέοι ΓΣ Κορωπιου 0-20
ΑΠΕΣ Καπανδριτιου-Πολυδενδριου – ΑΟ Ατταλος Καματερου 59-28
ΑΟ Διονυσου – ΑΣ Ροδοπολης 72-31

3η αγωνιστική (16/9)

ΑΠΕΣ Καπανδριτιου-Πολυδενδριου – Εθνικος ΓΣ 21:00
Νέοι ΓΣ Κορωπιου – ΑΣΟΧ «Φοίβος» 21:45
ΑΟ Διονυσου – ΑΟ Νηρευς 22:00
ΓΣ Άνοιξης 78 – Νίκη Αθηνών 22:00

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ