Connect with us

ΓΓΑ

Αθλητικό Μητρώο: Δείτε τα Σωματεία της Δυτικής Μακεδονίας που έχουν κάνει εγγραφή

Δείτε αναλυτικά τα σωματεία των οποίων οι αιτήσεις έχουν εγκριθεί και έχει γίνει η εγγραφή τους στο αθλητικό μητρώο. Ποια αθλήματα είναι στη λίστα και ποιές περιοχές της Δυτικής Μακεδονίας έδειξαν ιδιαίτερο ζήλο για τη διαδικασία της ΓΓΑ.

Το maksports αναζήτησε τα Σωματεία της Δυτικής Μακεδονίας τα οποία εγγράφηκαν στο αθλητικό μητρώο στο σύνολο των αθλημάτων καθώς και τον αριθμό αυτών που έχουν ελεγχθεί οι αιτήσεις τους. Ελάχιστοι σύλλογοι έχουν πάρει την έγκριση της ΓΓΑ μέχρι στιγμής ενώ κάποια άλλα σωματεία πρέπει να διορθώσουν αυτά που τους έχει επισημάνει η ΓΓΑ για να πάρουν την τελική έγκριση έτσι ώστε να εγγραφούν τελικά στο αθλητικό μητρώο. 

Όσα σωματεία δεν είναι στην παρακάτω λίστα δεν έχουν καταθέσει αίτηση εγγραφής  ενώ δεν υπάρχουν και αυτά που έχουν καταθέσει την αίτηση αλλά έχουν κοπεί. 

Συνολικά είναι 70 σωματεία από τα οποία μόλις τα δεκαπέντε (15) έχουν ήδη εγκριθεί και εγγραφεί στο μητρώο.
Θα δούμε πως την πρωτιά  έχει ο νομός Κοζάνης με δεκαεφτά Σωματεία και ακολουθούν τα Γρεβενά με δεκατρία.

Απορίας άξιο είναι ότι μέχρι στιγμής μόνο 6 Σωματεία από το μητρώο της ΕΚΑΣΔΥΜ, εκ των οποίων τα δύο είναι από την Κοζάνη, έχουν κάνει αίτηση, ενώ στις πρόσφατες εκλογές της Ένωσης δηλώθηκαν 34 Σωματεία. 


ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΝΑ ΑΘΛΗΜΑ ΤΑ 70 ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΓΧΘΕΙ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*     ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΒΩΝ (ΜΨ66)

*     ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑ (ΝΧ58)

*     ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΧΖ20)

*     ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΦΔ20)

*     ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΞΡ45)

*     ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ (ΛΤ92)

 

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*     ΑΣ ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΦΙΛΩΤΑ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Χ076)

*     ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΛΗ86)

*     ΦΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΚΞ97)

*     ΦΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΦΞ53)

*     ΦΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΙΚ43)

*     ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΛΕ09)

 

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

*     ΑΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΦΝ48)

*     ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΙΖ08)

 

ΤΖΟΥΝΤΟ

*     ΑΣ ΑΤΛΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΟΔ03)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΡ63)

*     ΦΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΟΑ03)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ (ΞΧ26)

*     ΑΣ ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΧΖ61)

 

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

*     ΑΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΦΝ48)

 

ΚΑΡΑΤΕ

*     ΑΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΝ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΞΝ74)

*     ΑΣΣΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΞΖ60)

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

*     ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΙΜ61)

*     ΟΞ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΞΛ78)

 

ΟΡΕΙΒΑΣΙΑ

*     ΕΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΙΛ16)

*     ΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ-ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΠΟΥΡΙΝΟΣ (ΚΥ31)

*     ΦΧΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ (ΝΑ37)

 

ΠΑΛΗ

*     ΠΠΣ ΚΡΟΤΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΛΒ45)

 

ΣΚΑΚΙ

*     ΣΑ ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΟΛ45)

 

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

*     ΟΕΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΦΥ28)

*     ΣΕΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΦΝ00)

*     ΑΣΕΑ ΣΑΡΙΣΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΦΤ82)

 

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

*     ΑΣΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΧΘ30)

*     ΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΚΕΛΕΤΡΟΝ (ΦΠ11)

*     ΟΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΚΥ32)

 

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

*     ΑΟΤ ΚΟΖΑΝΗΣ ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ (ΧΒ52)

*     ΣΕΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΦΥ18)

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*     ΑΚΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΦΦ04)

*     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΛΕ07)

 

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ

*     ΣΜΑ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ (ΦΨ98)

 

ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*     ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΧΖ15)

*     ΑΜΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΜΦ14)

*     ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΛΕ09)

*     ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΙΖ08)

 

KICK BOX

*     ΑΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΦΝ48)

*     ΓΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΟΕ52)

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

*     ΣΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΙ (ΞΡ72)

*     ΑΣΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΦΝ70)

*     ΣΟ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΟΕ53)

*     ΣΑΛ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΟΜ18)

*     ΑΣΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΑΒΡΕΑΣ (ΦΧ31)

 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΣΕΡΒΙΩΝ ΤΙΤΑΝ (ΙΘ78)

ΦΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ (ΚΞ79)

ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΛΗ86)

ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΙΜ61)

ΓΕ  ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΟΞ53)

ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΙΚ43)

ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΞΛ47)

 

ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ

*     ΟΔ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΦΜ10)

*     ΜΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΦΜ06)

 

ΑΕΡΟΘΛΗΤΙΣΜΟΣ/ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ

*     ΣΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΦΕ19)

 

ΜΑΧΗΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ

*     ΑΣ ΑΤΛΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΟΑ03)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ (ΞΧ26)

*     ΦΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΟΑ03)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΡ63)

 

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

*     ΟΕΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΦΥ28)

 

ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

*     ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΙΟ46)

*     ΧΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΙΜ37)

*     ΣΟΧ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΙΧ26)

*     ΑΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΦΞ77)

 

Τα σωματεία ανά πόλη είναι τα εξής

ΚΟΖΑΝΗ 17 Σωματεία

ΓΡΕΒΕΝΑ 13 Σωματεία

ΚΑΣΤΟΡΙΑ 5 Σωματεία

ΦΛΩΡΙΝΑ 12 Σωματεία

ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 10 Σωματεία

ΑΜΥΝΤΑΙΟ 5 Σωματεία

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 1 Σωματείο

ΣΕΡΒΙΑ 2 Σωματεία

ΒΕΛΒΕΝΤΟ 1 Σωματείο

ΣΙΑΤΙΣΤΑ 1 Σωματείο

ΔΕΣΚΑΤΗ 3 Σωματεία

 

Τα Σωματεία τα όποια έχουν ήδη εγγραφεί στο Μητρώο για την Δυτική Μακεδονία είναι τα παρακάτω δεκαπέντε (15)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΤΖΟΥΝΤΟ)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ (ΤΖΟΥΝΤΟ)

*     ΑΣΣΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΚΑΡΑΤΕ)

*     ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*     ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*     ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ)

*     ΟΞ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΞΙΦΑΣΚΙΑ)

*     ΑΣΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*     ΟΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*     ΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΚΕΛΕΤΡΟΝ (ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ)

*     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ)

*     ΣΟ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ)

*     ΣΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΑΕΡΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ)

*     ΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΜΑΧΗΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ)

*     ΟΕΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ)

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Περισσότερα στη κατηγορία ΓΓΑ