Connect with us

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Ήττα για τον Λασσάνη από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Αποτελέσματα (20/02)

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Άρις Καλαμάτας 63-58
Εύνικος-Πανιώνιος 78-34
Ατρόμητος Πειραιά-Ηλιούπολη 36-66
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 66-54
17.00 Δαναοί Άργους-Άμιλλα 2000

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος ΓΑΣ – Πανιώνιος 78-34
Διαιτητές: Καψιώχας-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 21-11, 42-19, 60-26, 78-34
Εύνικος (Βελτσίστας-Βάνας): Καραγιάννη 8, Εμμανουηλίδου 3, Καίσαρη, Μετάι 11(3), Ισκιόγλου 10, Παπαδοπούλου 2, Βούλγαρη 3(1), Κεσσέ 8,Τσέντζου, Πατεράκη 6, Ναυροζίδου 16(1), Μίχου 11.
Πανιώνιος (Δενδρινος, Παπαζαφειροπουλος): Κριτσιδήμα 10, Πλώτα 8, Παντοπούλου 8(2), Καμπισιούλη, Καντζιάν, Μπιλλή 4, Παπακωνσταντίνου, Παναγοπούλου, Γερακάρη, Χαλκιά 2.

Θησέας Παναγιούδας – Αρις Καλαμάτας 63-58
Διαιτητές: Ροδίτης-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 10-23, 28-32, 41-45, 63-58
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Μουμτζή 26(3), Ξένου, Κωστάκη, Νάκη 5(1), Θωμόγλου 2, Κότσι, Δήμου 2, Κούση 5(1), Καρακλά, Αλασχκάρ 14, Ταμπάκου 9.
Άρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 7(1), Παπδημητρίου 15, Μπάκου, Κουτέλα 2, Παπαδάκη, Μπούζα 4, Χονδρουδάκη 15(3), Παπαδοπούλου 9(1), Μπρεζεράκου 2, Αντωνοπούλου 4.

Φοίνικας Πειραιά – Αιγέας Χίου 66-54
Διαιτητές: Γρίβα, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 20-14, 35-28, 55-41, 66-54
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος):Γραμματικού 5, Μαγγίνα 24, Καρελά 2, Ευμορφοπούλου 18(1), Βράκα 5(1), Στεφάτου 6(2), Λαουλάκου 4, Οικονομοπούλου 2, Μαλλιαρού.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κότσια 19(3) , Δανδουλά 12(2), Χάλια 2, Γιαμαλίδου 2, Ατσάβε 5(1), Ιωάννου – , Κοματσιούλη 3(1) , Σβορώνου 11.

2ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29-65
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕ Σαντορίνης 57-50
Πρωτέας Βούλας-ΑΕΚ Περιστερίου 59-30
17.00 Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα
18.00 Αμύντας-ΚΑΟ Μελισσίων
Ρεπό: Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πρωτέας Βούλας – ΑΕΚ Περιστερίου 59-30
Διαιτητες: Σιμα-Μπαράκου
Δεκάλεπτα : 21-07, 42-16, 44-24, 59- 30
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 19(5), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 8(2), Κουζούκα, Ζουρνή 8, Σακελλαρίου Ο. 9(1), Χατζηγιακουμή 6(2), Αναστασοπούλου Μ. 9, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ., Σακελλαρίου Ν., Περδικάκη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαρίας) : Μαλαπάνη, Βασιλάκη, Ράπτη 2, Γαβαλά, Νάου, Ζήκα, Κυριμάκη 2, Κοντογιώργου 7, Κατσιμάρδου 11, Βελιώτη, Τζίβα 5, Καλαντζή 3(1).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕ Σαντορίνης 57-50
Δεκάλεπτα: 18-19, 31-30, 44-37, 57-50
Διαιτητές: Μπιστιντζάνος-Παπαδόπουλος Ανδρ.
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος) : Παντελή 2 , Δερμιτζάκη 14, Τσάτση, Αντωνιαδου 16(1), Μάνου 8(1), Χόνι, Νίτσογλου, Στεριοπούλου 9(1), Ψαρρού, Τριανταφύλλη , Κριμιτζα 5, Καλαιτζιδάκη 3(1).
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος): Τσαβδαρίδη, Τσούπα Μ. 2, Τσούπα Π.2, Μουντσια, Αξιοπούλου 10, Ρετζεπέρη 16, Παπαμαρκάκη 4, Σπηλιώτη 9, Πετράκη 7.

3ος Όμιλος – 12η Αγωνιστική

Λασσάνης Κοζ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. 46-54
ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 38-80
16.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Ολύμπια Λάρισας
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Λασσάνης Κοζάνης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 46-54
Διαιτητές:  Χάνος-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-12, 30-27, 35-42, 46-54
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 7(1), Γεωργοπούλου 9(2), Κοτζαϊτση 11(2), Χωλοπούλου 6, Μεντεσίδου 2, Λαβαντσιώτη Α., Παπαδοπούλου, Κρανιώτη 11.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου, Γράψα 2, Σουλτάνη 12, Αρτεμισίου 4, Τζίκου 11, Δεληγιάννη 10, Νάστου 15(2), Κουλακιώτη.

ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 38-80
Διαιτητές: Ντόντης – Μιχελή
Δεκάλεπτα: 9-21, 17-38, 30-64, 38-80
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου, Δόβα 2, Καραχαρίση, Χατζηαγοράκη 8 (1), Ανανιάδου, Ζησοπούλου 1, Πεκιαρίδου 7 (1), Γιαλίδου 3 (1), Μελικίδου 2, Λάππα, Μπεκιάρη 13 (3), Τσιαλαμάνη 2.
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή 8, Κιολέογλου 18 (3), Μάντζου 18 (2), Καρανικόλα 8, Γεωργιάδου 2, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 7, Ζαρκανέλα, Παπανικολάου 3, Γκρίτζαλη 10 (2), Μάντη 2.

4ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Απόλλων Καλ.-Πάνθηρες Καβάλας 63-67
Άρης Θ.-Ηρακλής 71-44
Ιερισσός 99-Παναθλητικός 23-75
14.45 Πανόραμα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας, Ασπίδα Ξάνθης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Καλαμαριάς-Πάνθηρες Καβάλας 63-67
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γ.-Αναστάσιάδης Π.
Δεκάλεπτα: 12-16, 29-33, 48-51, 63-67
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Κογκαλίδου 5(1), Μαραβέγια 10(1), Δημητροπούλου, Μοδέα 2, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 15, Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου 11(1), Σακκά, Γιαντζακλίδου 6(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 16(1), Παναγιωτίδου 4, Σπανίδου 5, Γαϊτάνη 21(1), Τουρετζόγλου 6, Τζιαμπάζη 3(1), Κεσεσίδου 2, Φραγκάκη 3(1), Μαραγκου 2, Συροπούλου, Αργυρού 5(1).

Αρης – Ηρακλής 71-44
Διαιτητές: Καραβάς – Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 10-11, 35-19, 57-26, 71-44
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 5(1), Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 10(1), Τσιαρσιώτη 4, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 2, Παπαϊωάννου 10, Δροσούνη 7, Βλάχου 6, Νταουντάκη 3, Μιχαηλίδου 17(3), Ανδρονίκου.
Ηρακλής (Αστεριάδης- Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 13(1), Πετρίδου Δ., Πάπα 4, Γιαννούδη 6, Παπαροιδάμη 16(1), Πετρίδου Π. 2, Σωτηρέλη, Ουζούνη 2, Στραχίνη, Μελενικιώτου 1, Νικοδήμου.

Ιερισσός-Παναθλητικός Συκεών 23-75
Διαιτητές: Καρυπίδης-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 10-25, 3-21, 4-14, 23-75
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα 2, Τζέλιου Ν. 2, Τζέλιου Δ., Αργαλειού, Γκατζιώνη 6, Λεμπίδα 5, Βελέντζα, Γεράκη, Νιπόλλι, Καμπάνη 8, Σπίνερ.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Τσουμάνης): Βαντσιούρη 10(2), Κουφογιάννη 14, Τράντα 18, Σαράντη 4, Σταμπή 11(1), Μπαξεβάνου 10, Αντωνίου Ι. 8.

Περισσότερα σε λίγο…

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Περισσότερα στη κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ