Connect with us

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (28/11)

Με παιχνίδια και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Άρις Καλαμάτας-Αιγέας Χίου 78-49
ΓΕ Άμιλλα 2000-Φοίνιξ Πειραιά 47-74
Ηλιούπολη-Εύνικος 67-70
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 44-51
Πανιώνιος-Θησέας Παναγιούδας 52-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Άμιλλα Τρίπολης – Φοίνικας Πειραιά 47-74
Διαιτητές: Κηπώσεης, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 11-24, 18-38, 37-56, 47-74
Αμιλλα (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου, Μανιατά, Τσουκαλά 6, Παπαζαφειροπούλου, Μαγκλάρη 6, Τρυφωνίδη 6, Μονογιού 8, Παππά3(1), Κοκκώνη 2, Σιάμπου, Παναγιωτοπούλου 6, Μίχαλου 10(2).
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης – Τιόπουλος): Γραμματικού 7, Μαγγίνα 27, Λαουλακου, Βράκα 20(4), Στεφάτου 8(2), Καψοκόλη 6, Βράκα 20(4), Παπαποστόλου, Μπαρούση 2, Οικονομοπούλου 4, Δράκου.

Αρίς Καλαμάτας – Αιγέας Χίου 78-49
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης-Παπαγεωργίου Δ.
Δεκάλεπτα: 22-13, 45-24, 60-37, 78-49
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 6, Παπαδημητρίου 22(5), Καστανιά 4, Κουτέλα 11, Χρονοπούλου, Μπούζα, Χονδρουδάκη 15(2), Παπαδοπούλου 6, Μπρεζεράκου 6, Αντωνοπούλου 8.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 7(2), Δάνδουλα  9(1), Χαλια, Γιαμαλίδου 2, Παπαδοπούλου 4, Ατσαβέ  6(1), Ιωάννου, Κοματσιούλη 3, Σβορώνου 14, Αγκο 4.

Ηλιούπολη-Εύνικος 67-70
Διαιτητές: Φραγκούλη-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 16-20, 34-30, 54-50, 67-70
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης- Φέξης): Διαμαντοπούλου, Κάραλη 8, Ζαρόκωστα 2, Θεοδώρου 3(1), Πρίφτη 9(1), Τσαγκαροπούλου 11, Σλούκα 14(2), Κορρέ 19(2), Νικολαϊδου, Λιγνού, Αλεξιά 1, Γκουζέλου.
Εύνικος (Βελτσιστας): Μετάι 3(1), Εμμανουηλίδου 11(3), Ράδη, Τσέντζου, Ναυροζίδου 12, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου 2, Μίχου 10, Κρητικού, Παπαδοπούλου 13(2), Βούλγαρη 7, Κεσσέ 10.

Πανιώνιος ΓΣΣ – Θησέας Παναγιούδας 52-41
Διαιτητές: Πετράκης, Καρατσιώτης
Δεκάλεπτα : 12-10, 24-20, 32-33, 52-41
Πανιώνιος ( Παπαζαφειρόπουλος ) : Κριτσιδήμα 14(1), Πλωτά 8, Καμπισιούλη , Κλντζιάν 12 , Μπιλλή 4, Παπακωνσταντίνου , Ανδρονικίδου 7(1), Γερακάρη , Μυστικού 3(1), Μαχλά 4, Παντοπούλου, Ισαακίδη.
Θησέας (Αλμπάνης): Ξένου, Κουγιουμτζή, Κωστάκη 6, Κούση, Δήμου 14, Στυλιανίδου, Αλασχκάρ 10, Σαϊτάνη 1, Ταμπάκου 10.

Βαθμολογία
1. Εύνικος  10
2. Δαναοί Αργους 10
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. Φοίνικας Πειραιά 9
5. Αρις Καλαμάτας 7
6. Ατρόμητος Πειραιά 7
7. Αμιλλα Τρίπολης 6
8. Αιγέας Χίου 6
9. Πανιώνιος 6
10. Θησέας Παναγιούδας 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)
Αρις Καλαμάτας-ΓΣ Ηλιούπολης
Αιγέας Χίου-Αμιλλα Τρίπολης
Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος
Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά
Δαναοί Αργους-Εύνικος

2ος Όμιλος  – 7η αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω-Αθηναϊκός 50-55
ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-46
17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΚ Περιστερίου
17.00 Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας
18.00 Αμύντας-Τερψιθέα

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Κρόνος Αγ. Δημ. 58-46
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Πετράκης Ι.
Δεκάλεπτα: 20-15, 29-26, 42-33, 58-46
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη, Βόσσου 6, Ανδρικοπούλου 9 (1), Πατέρα 7 (1), Καραχάλιου 5, Κοιλιαρίδη 11 (3), Τάρλα 6, Χιώτη 12, Τριανταφύλλη, Παρθενίου, Βελέντζα 2.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 8 (2), Φρέρη, Τσιμπίδη 4 (1), Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 8, Στεφανίδου 6 (2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη, Γιαμπάνη 9, Κυριακοπούλου 11.

3ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Απόλλων Πτ.-Αργοναύτες Αγρινίου 43-47
ΓΣ Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης 61-45
16.00 Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΓΕ Πιερίας
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης Κοζάνης 61-45
Διαιτητές:  Μπούγλος Π.-Δημητρόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 14-15, 34-28, 48-33, 61-45
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 11(1), Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 9(2), Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 7, Πατούνη 18(4), Κολιαδήμα, Παπαδοπούλου 3(1), Καλακώνα Μ. 9(1).
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κυριατζίδου 2, Κοτζαϊτση 10(1), Αμβρακίδου, Χωλοπούλου 21(4), Μεντεσίδου, Παπαδοπούλου, Ζυπίδου, Λαβατζιώτη 2, Φλιούκα 2, Κρανιώτη 8.

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αργοναύτες Αγρινίου 43-47
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-15, 28-30, 35-41, 43-47
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 14(1), Πισιάνη 8, Βλαδίκα 13(3), Βαρδαούλη 3(1), Γκανάτσιου 5, Παπαδοπούλου.
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 6, Πιστιόλα, Τασούλη 7, Μαρούντα 9(1), Στεργίου 6, Ντάρλα 11(3), Παπαθανάση, Γαλαζούλα, Λιάπη, Μπράβου 8.

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Πανσερραϊκός-Ασπίς 2001 Ξάνθης 71-40
Ιερισσός 99-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 54-94
ΜΕΝΤ-Πυλαία 54-62
Πανόραμα-Ηρακλής 47-55
19.30 Άρης Θεσσαλονίκης-Απόλλων Καλαμαριάς
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 71-40
Διαιτητές: Κανελλίδης-Καραβάς
Δεκάλεπτα: 19-12, 40-17, 53-34, 71-40
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 14(1), Βάννα 2, Γιαλαμά 2, Τσάντα, Μπακιρτζίδου 6, Πελτέκη 13, Θανοπούλου 17(2), Δαμιανάκου 2, Πιτσιάβα 15(1), Σιάκα, Γκέκα, Ρούλη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καρά Αχμέτ, Μπουτσούκη 12(1), Μωυσένκου 4, Τονικίδου 2, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 13(1), Καραλίδου Β., Συμεωνίδη 9, Θεοδωρίδου.

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας 54-62
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 12-20, 25-35, 36-51, 54-62
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Θεοδοσίου 4, Θώμογλου 13(3), Φείδα 13(3), Γραμματικοπούλου Κ. 6, Γραμματικοπούλου Μ., Μπαρμπαλιού 6, Κλιματσάκη 10, Παυλάκη 2.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 11(1), Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 24(3), Γκόγκου 1, Κωστανάκη 13(3), Διαμαντίδου 3, Κασαπίδη 1, Κοντογιάννη 2, Μαργέτη Μ., Κουρατόρα 7(2).

Ιερισσός-Πάνθηρες Καβάλας 54-94
Διαιτητές: Μιχέλης Θεμ.-Μιχέλη Ευ.
Δεκάλεπτα: 11-23, 24-48, 36-64, 54-94
Ιερισσός (Κούλιας-Μπόγρης): Τζέλιου Ν. 13(1), Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 31, Λεμπίδα 6, Σπίνερ, Νιπόλη, Τσουκαλά 2, Τζέλιου Δ., Γεράκη.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Ιωακειμίδου 8(1), Κελεμένη 7, Τουρετζόγλου 8(1), Τζιαμπάζη 6(2), Μουταφίδου 6, Φραγκάκη 9(1), Δημητρακούδη 22(2), Μαραγκου 4, Κεσεσίδου 6, Τασελαρίδου 4, Συροπούλου 5, Αργυρού 9.

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 47-55
Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ.-Αθανασιάδης Βλαδ.
Δεκάλεπτα: 15-17, 23-29, 36-40, 47-55
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 5(1), Πάππα 7(1), Ριτζαλέου 7, Καλογρίδου 6, Βατσιτσίδου 7(1), Κανέλλογλου 5, Κουλαρτσά, Βασλαματζή 10, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 10(1), Παπαροϊδάμη 10(1), Πετρίδου Π., Παπά 13(1) , Σωτηρέλη 4, Λογδανίδου 14, Πετρίδου Δ., Γιαννουσίου 4, Νικολάου, Νικοδήμου.

 

Περισσότερα σε λίγο…

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Περισσότερα στη κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ