Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ Εθνική: Ένα ντέρμπι και δεκαέξι ματς

Μόλις δεκαεπτά παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 25 Οκτωβρίου στην Γ’ Εθνική. Αυτό γιατί έξι από τις αναμετρήσεις στους ομίλους αναβλήθηκαν λόγω covid-19, το ματς στο Βενετοκλειο ανάμεσα σε Διαγόρας Ρόδου και Γλαύκο έχει οριστεί εκ νέου για την Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2021 και το ματς στον Πολυγύρο, ανάμεσα σε Γαλάτιστα και Σταυρούπολη διεξαχθεί χθες (24/10) με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 81-62.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο ξεχωρίζει το παιχνίδι στην Κρήτη, με τον Εργοτέλη να υποδέχεται την Παναχαϊκή στο Λίντο στις 16:30. Ο 2ος όμιλος συμπεριλαμβάνει το ντέρμπι «φωτιά», με τον Μίλων να φιλοξενεί τον Ίκαρο Καλλιθέας. Αξιοπρόσεκτη είναι η αναμέτρηση του 3ου ομίλου, με τη Νίκη Αμαρουσίου να φιλοξενεί την Ελευθερία Μοσχάτου στο κλειστό της Κοκκινιάς (17:00).

Αλλαγή στην κορυφή αναμένεται να πραγματοποιηθεί μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής μιας και οι Γόμφοι συναντούν τον Αλμυρό στο ματς του 4ου ομίλου που θα κάνει τζάμπολ στις 17.00. Ο ΦΟ Αριδαίας συναντά τον ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης στον 5ο όμιλο, ενώ στον 6ο όμιλο  Ζέφυρος 02 και Απόλλων Καλαμαριάς θα παλέψουν για την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα στην μοναδική αναμέτρηση της μέρας.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Ήλιδας 17.00 Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέα Μαρινάκης-Λιαρομάτης

Λίντο 16.30 Εργοτέλης-Παναχαϊκή Ντάνος-Κούλης Κ. (Μαχαιριανάκης)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης Μακρόπουλος-Λάμπος (Ηλιόπουλος)

Π. Αλεξιώτισσα 17.00 Διαγόρας Αγυιάς-ΕΑ Πατρών Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Πίγκας)

Πέμπτη 7 Ιανουαρίου

Βενετόκλειο 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Γλαύκος Κονταράτος-Κιουλάφας (Ξάνθος)

(Ρεπό: ΓΑΕΤ Δίων Ο Κυπαρισσεύς)

 

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι):

Παναχαϊκή 2 1-0
Εργοτέλης 2 1-0
Καλαμάτα 2 1-0
Αίολος Αγυάς 2 1-0
Διαγόρας Ρόδου 2 1-0
Σφήκα Αμαλιάδας 1 0-1
Τρίπολη 1 0-1
ΕΑΠ 1 0-1
Γλαύκος 1 0-1
Δίων Κυπαρισσίας 1 0-1
Ήφαιστος Αχιλλέας 0-0 *

*έχει ένα παιχνίδι λιγότερο

 

2ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Χίου 16.00 Βροντάδου-Πικέρμι Κανελλόπουλος-Κωστής (Μάρης)

Μ.Μουρούτσος 16.00 Δάφνη-Παπάδος Γέρας Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος (Ντίνος)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-Πορφύρας Ροδίτης-Αντωνίου (Κάλφα)

Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ίκαρος Καλλιθέας Μπούκας-Γρίβα (Σταματόπουλος)

Ιστιαίας 13.15 Τελεθριακός-Βούρειος Τσάλλας-Λυτροσυγκούνης (Χαράτσης)

(Ρεπό: ΓΣ Κορωπίου)

 

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 2 1-0
ΑΟΦ Πορφύρας 2 1-0
ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 2 1-0
ΑΟΝΣ Μίλων 2 1-0
ΓΣ Κορωπίου 2 1-0
ΑΟ Δάφνης 1 0-1
Τελεθριακός 1 0-1
Βούρειος ΑΟΛ 1 0-1
ΑΕ Έξω Παναγίτσας 1 0-1
ΦΟ Βροντάδου 1 0-1

 

 

3ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Κρομμυώνιο 12.00 ΑΣ Τηρων Αγ. Θεοδώρων-Μύκονος Ναστούλης-Ανδρεόπουλος (Τρίγκα)

Καρλοβασίου 12.00 Καρλόβασι-ΚΑΠ Κουτσοδήμος-Μπαβέλας

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου Δημουλάς-Αναστασόπουλος (Ευστρατίου)

Κω 15.30 ΑΕ Δικαίου Κω-Ποσειδών Λουτρακίου Ραπτογιάννης-Χρόνης

Ν. Περκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Ερμιονίδα Κωνσταντινίδου-Πετράκης Γιώργ. (Ελευθεριάδης)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πέρα Γαραντζιώτης-Αδαμόπουλος (Ηπιώτης)

 

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΑΟ Μυκόνου 2 1-0
ΑΟΚ Χαλάνδρι 2 1-0
ΚΑΠ 2 1-0
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 2 1-0
ΑΟ Ερμιονίδας 2 1-0
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 2 1-0
ΑΟ Πεύκης 1 0-1
ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 1 0-1
ΑΕ Καρλοβάσου 1 0-1
ΑΣ Πέρα 1 0-1
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 1 0-1
ΑΕ Δικαίου Κω 1 0-1

 

4ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Μεσολογγίου 17.00 Λέων ΑΣ Μεσολογγίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιότσιος-Ασημακάκη (Πατσαντζόπουλος)

Μουζακίου 17.00 ΓΣ Γόμφοι-Αλμυρός Ζαχαρής-Καρακώστας (Τέγα)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννησις Λαμίας-ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες Γιατρόπουλος-Αβραμίδου (Βαρνάς)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Ολυμπιακός Βόλου Κάννης-Διαμαντής (Σταμάτης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Σπάρτακος-Αναγέννηση Καρδίτσας Μελανίδης-Χατζηκώστας (Τσιγγέλης)

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου (από 1η αγωνιστική)

Καναλακίου 17.00 Καναλάκι Αχέρων-Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης (Τσιγγέλης)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Αναγέννηση Καρδίτσας Μπουγλός Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννησις Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας (Μηναρετζόπουλος)

(Ρεπό: ΑΕ Καναλακίου Αχέρων)

 

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΓΣ Γόμφοι   2 1-0
ΓΣ Αλμυρού 2 1-0
Λέων Μεσολογγίου           1 0-1
Τιτάνες Παλαμά     1 0-1
Ολυμπιακός Βόλου *
Σπάρτακος Ιωαννίνων *
ΓΣ Αμπελώνα *
Αναγέννηση Καρδίτσας  *
ΑΓΣ Ιωαννίνων *
Αναγέννηση Λαμίας *
Αχέρων Καναλακίου *

* έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

5ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης Θεοδωρίδης-Ιορδανίδης (Μελανίδης)

Άργους Ορεστικού 17.00 Άργος Ορεστικό-Μαντουλίδης Ντόγκας-Χάνος (Καλότσης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

Έλλης Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Καστοριά Κώνης-Αγραφιώτης Β. (Παραλυκίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

11ο Δημ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας Τοπαλίδης Κ.-Παπαδόπουλος Γρ. (Μήτσιου) – ΑΝΑΒΟΛΗ (4/11, 18.00)

Αριδαίας 17.00 ΦΟ Αριδαίας-ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης Δέλλας-Φίλλιος (Τοζακίδης)

 

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)
Αριστοτέλης Φλώρινας      2 1-0

Αετοί Βέροιας        2   1-0

ΑΣ Καστοριάς         2  1-0

ΦΟ Αριδαίας          2   1-0

ΑΟΚ Βέροιας           2  1-0

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης         1  0-1

Ναύαρχος Βότσης  1  0-1

Αργος Ορεστικό     1  0-1

Ικαροι Γιαννιτσών  1  0-1

ΔΕΚΑ         1  0-1

 

6ος Όμιλος

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Γαλάτιστα-Σταυρούπολη 62-81

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Μ. Γκράτζιος 18.00 ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας Παπαγερίδης-Καρυπίδης (Ανδρίτσος) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 18.00)

Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές (Γκούμας)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης Τσαούση-Ράπτης (Στουπίδης) -ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ελπίς Αμπελοκήπων Αγραφιώτης Ιωάν.-Κωνσταντινέλλης (Τζιοπάνος) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

 

Bαθμολογία (σε 2παιχνίδια):

  1. Σταυρούπολη 3   1-1**
  2. Αρίων Ξάνθης 2    1-0
  3. Ιωνικός Ιωνίας 2   1-0
  4. Ανατόλια 2 1-0
  5. ΒΑΟ 2          1-0
  6. Ασπίδα Ξάνθης 2  1-0
  7. ΑΟ Γαλάτιστας 2   0-2**
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 1   0-1
  9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 1   0-1
  10. Ζέφυρος 1            0-1
  11. ΚΑΟ Δράμας 0

**        έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

*Αρίων Ξάνθης, Ιωνικός, Ανατόλια, ΒΑΟ, Ασπίδα Ξάνθης, Απόλλων Καλαμαριάς, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Ζέφυρος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ο ΚΑΟ Δράμας δύο.

 

πηγή:basketa.gr

Σχολιάστε

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Περισσότερα στη κατηγορία Γ ΕΘΝΙΚΗ